Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Ładowarki teleskopowe New Holland

Ładowarki teleskopowe marki New Holland z serii LM o długości 6-9 m zostały udoskonalone o silniki zgodne z normą Tier 4B. We wszystkich pięciu modelach zwiększono moc oraz wprowadzono udoskonalenia, które zwiększają ich wydajność i wszechstronność. Kompaktowy model ładowarki LM5.25 pozostał niezmieniony.

Dla intensywnych zastosowań w hodowli zwierząt najnowsze modele oferują lepszą przyczepność zwiększającą wydajność podczas sprzątania obornika lub tworzenia stosów z balotów np. sianokiszonki. Operatorzy skorzystają z ulepszeń w zakresie parametrów pracy na drodze, obejmujących moc pociągową i udoskonaloną skrzynię biegów, dostosowującą się do trudnych warunków terenowych. Skracają one czas transportu pomiędzy poszczególnymi miejscami pracy i zwiększają ogólną wydajność produkcyjną.

W modelach LM6.32, LM7.35 i LM9.35 wprowadzono zmiany w przekładni napędowej Powershift 4x3, zaprojektowano też na nowo przełożenia biegów, zapewniając lepsze możliwości pokonywania wzniesień i parametry uciągu przy prędkościach transportu drogowego. Na tylnej osi tych modeli można zainstalować mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, zwiększający siłę pociągową w ciężkich warunkach. Ponadto modele te można wyposażyć w pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i wydatku 140 l/min. oraz opcjonalny kąt załadunku łyżki wynoszący 142 st. W standardzie są one wyposażone w pompę zębatą o wydatku 120 l/min. oraz kąt załadunku łyżki 128 st. 

Opcje dostępne we wszystkich modelach obejmują nowe pakiety oświetlenia. Użytkownik może wybrać do dziesięciu świateł LED o mocy 2500 lm, zapewniających oświetlenie przodu, boków i tyłu maszyny. Dostępne są również dodatkowe, przednie i tylne schowki na narzędzia. W modelach Elite można teraz zamontować dodatkowy przełącznik kierunku jazdy na kolumnie kierownicy, podwajając dotychczasowe sterowanie kierunkiem jazdy usytuowane na głównym joysticku. Pozostałe usprawnienia obejmują nowe uszczelnienia wysięgnika, zapobiegające gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń wewnątrz jego przesuwnych sekcji oraz funkcję uwalniania ciśnienia w pomocniczym układzie hydraulicznym, dzięki czemu wymiana osprzętu czołowego odbywa się łatwiej i szybciej.

W modelach LM6.32, LM7.35 i LM9.35 zwiększono moc maksymalną do 133 KM, natomiast w modelach LM6.35 Elite i LM7.42 Elite moc została zwiększona do 146 KM. Dostosowanie do aktualnych wymogów normy Tier 4B oznacza również, że w gamie LM wykorzystywana jest technologia ECOBlueTM Hi-eSCR.

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat