Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
KSC zbuduje terminal cukrowy w Gdańsku

Ponad 80 mln zł kosztować będzie terminal cukrowy Krajowej Spółki Cukrowej SA, który do połowy 2019 r. ma powstać w porcie w Gdańsku. Spółka planuje rocznie eksportować przez port ok. 300 tys. t cukru, głównie do Azji. 

Przedstawiciele KSC i Zarządu Morskiego Portu Gdańsk podpisali umowę dzierżawy ok. 3 ha (na 30 lat) pod budowę nowego terminala przeładunkowo-wysyłkowego wraz z infrastrukturą dostępową przeznaczoną do obsługi transportów cukru. W Porcie Wewnętrznym w sąsiedztwie Nabrzeża Wiślanego mają powstać silos (o średnicy 42 m i wysokości 60 m) o pojemności 50 tys. t oraz pakownia cukru i magazyn logistyczny o pojemności ok. 10 tys. t.  

Prezes zarządu KSC Henryk Wnorowski mówił, że w Polsce jesteśmy w stanie wyprodukować znacznie więcej cukru niż możemy skonsumować. - Naszym zamierzeniem jest, aby przez terminal wypływała co najmniej jedna czwarta naszej produkcji – dodał. Może to być ok. 300 tys. t cukru w ciągu roku. – To nie będzie cały nasz eksport, bo eksport wewnątrz Unii Europejskiej to też podobna wielkość. 

Prezes przyznał, że inwestycja jest realizowana z myślą o rynkach dalekowschodnich, głównie Azji Południowo-Wschodniej. Cukier będzie transportowany do portu luzem koleją i w Gdańsku pakowany do opakowań od jednego do 50 kg.

 oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat