Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
New Holland liderem rynku

Od stycznia do grudnia 2017 r. polscy rolnicy zarejestrowali 10 255 nowych ciągników, w tym 1516 maszyn New Holland, co daje tej marce po raz dziewiąty z rzędu tytuł „Lidera Rynku”.

Z danych firmy Martin & Jacob wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w grudniu – nowych właścicieli znalazło wtedy 2063 ciągników.
Do liderów rynku oprócz marki New Holland należą: John Deere, Zetor oraz Kubota. Czołowi producenci łącznie sprzedali w tym roku 4982 ciągniki, co stanowi 48,58 proc. wszystkich rejestracji.

– W ostatnich dziewięciu latach, od kiedy marka New Holland zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów ciągników rolniczych, 22 063 niebieskich ciągników znalazło swoich właścicieli w polskich gospodarstwach. W 2017 roku największym zainteresowaniem cieszyły się traktory z serii TD5 oraz T7, podium zamyka seria T5 – 237 zarejestrowanych maszyn – mówi Łukasz Chęciński z New Holland. - W nowym roku przewidywany rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, co może wiązać się z ogólną sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie. Ewentualne możliwości uzyskania przez rolników wsparcia finansowego ze środków unijnych będą miały wpływ na liczbę rejestrowanych nowych ciągników rolniczych w Polsce. Zarówno rolnicy jak i producenci maszyn czekają na bardziej dynamiczne wykorzystanie programów unijnych, które w 2018 roku pozwolą na odważniejsze inwestycje. Sądzimy, że procentowy rozkład sprzedaży ciągników z poszczególnych segmentów mocy nie ulegnie znaczącym zmianom i ciągniki średnich mocy będą wciąż wiodły prym.

(Fem) 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat