Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
II Konferencja „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze” 

Kopalnia Wapienia „Czatkowice” organizuje już po raz drugi konferencję „Wapnowanie – gleba i plony naturalnie lepsze”, która odbędzie 7 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al. 29-listopada 46. 

Celem konferencji jest propagowanie wiedzy na temat  skutecznego i naturalnego rozwiązywania problemów związanych z zakwaszeniem gleb w Polsce. Wapnowanie gleb jest ważnym zabiegiem agrotechnicznym, nie tylko o działaniu odkwaszającym, ale i poprawiającym właściwości fizyko-chemiczne i biologiczne gleby. Na konferencji zostanie przedstawiona aktualna wiedza na temat stanu polskich gleb, metody jej badania, sposoby poprawy struktury i żyzności gleby, form wapna nawozowego dostępnych na rynku polskim oraz innowacyjna technologia wapnowania wapnem pylistym w technice bezorkowej.

Konferencja ma charakter edukacyjny i skierowana jest przede wszystkim do środowiska rolniczego Małopolski i Śląska (rolnicy, doradcy rolniczy, studenci uczelni rolniczych). Wśród prelegentów są naukowcy, przedstawiciele IUNG w Puławach, Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Krakowie, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz przedsiębiorcy rolni.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Gleb. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja on-line trwa do 28 lutego 2018 r. na www.czatkowice.pl. Kontakt do organizatora: Monika Tańska, tel. 12 3706 298, mail: wapnowanie@czatkowice.com.pl


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat