Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Elatus Plus w ofercie Ampol-Merol

Oferta spółki Ampol-Merol poszerzyła się o najnowszy fungicyd Elatus Plus firmy Syngenta.

To preparat nowej generacji, który zawiera innowacyjną substancję aktywną należącą do grupy karboksamidów – Solatenol. Dla pełnej i bardziej skutecznej ochrony roślin Elatus Plus został połączony w pakiet z preparatem triazolowym Menara 410 EC. W takim duecie mieszanina substancji aktywnych (Solatenol, propikonazol i cyprokonazol) wykazuje różne mechanizmy zwalczania grzybów i jest skuteczna na każdym etapie rozwoju chorób. To połączenie gwarantuje długie zabezpieczenie roślin przed chorobami, jak również wykazuje działanie lecznicze oraz interwencyjne w przypadku już zainfekowanych roślin.
Pakiet przeznaczony jest do ochrony roślin zbożowych (pszenica ozima i jara, pszenżyto ozime, żyto oraz jęczmień ozimy i jary).

Pakiet Elatus Plus Menara to wysoce skuteczne rozwiązanie przy zwalczaniu wielu chorób zbożowych:

- w pszenicy: rdza brunatna pszenicy, rdza żółta, septorioza paskowana liści pszenicy, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy;

- w pszenżycie: rynchosporioza zbóż, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści (DTR), mączniak prawdziwy;

- w życie: rdza brunatna żyta, rynchosporioza zbóż, mączniak prawdziwy;

- w jęczmieniu: plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, ramularia, rdza jęczmienia, mączniak prawdziwy.

Pakiet Elatus Plus Menara posiada szeroką rejestrację co do terminu stosowania. Można go polecać od fazy pierwszego kolanka BBCH 31 do końca fazy kłoszenia BBCH 59. Choć ze względu na jego wysoką skuteczność ograniczania chorób liści zalecany jest w terminie od fazy wczesnego pojawienia się liścia flagowego BBCH 37 do BBCH 39.
Substancja Solatenol szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, co zapewnia ich długą ochronę, a jej przemieszczanie się w roślinie dodatkowo chroni nowo powstałe przyrosty. Solatenol doskonale pokrywa powierzchnię liści i wykazuje wysoką odporność na zmywanie. Dlatego Elatus Plus Menara to rozwiązanie wysoce skuteczne, o długim efekcie działania, szerokim zakresie zwalczanych chorób oraz bezpieczne dla roślin i środowiska. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat