Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowości w ofercie Manitou 

Grupa Manitou wprowadza na rynek kilka nowych maszyn. Zaprezentowała je 13 lutego podczas konferencji prasowej w siedzibie firmy w Sękocinie Starym k. Warszawy.

W ofercie znajdą się dwa modele ładowarek przegubowych wyposażonych w ramię teleskopowe – Mustang AL608T oraz Mustang AL708T. Pierwsza z nich o wadze 4745 kg ma silnik Yanmar o mocy 65 KM. Jej maksymalny udźwig to 3012 kg przy łyżce wsuniętej oraz 1727 kg z łyżką wysuniętą. Natomiast wysokość podnoszenia wynosi 3,47 m w pozycji wsuniętej oraz 4,275 m w pozycji wysuniętej. Większy model AL708T może podnieść ciężar o maksymalnej wadze 3535 kg z łyżką wsuniętą oraz 1846 kg z łyżką wysuniętą. Wysokość podnoszenia mieści się w zakresie od 3,911 do 5,036 m. To cięższa maszyna, ważąca ok. 5543 kg i wyposażona w silnik Deutz o mocy 75 KM. W niedalekiej przyszłości można spodziewać się kolejnych nowości od firmy Manitou, ponieważ planuje ona poszerzenie oferty ładowarek burtowych serii SL, a także ładowarek gąsienicowych RT.

Od tego roku w sprzedaży znajduje się nowa ładowarka przegubowa z wysięgnikiem teleskopowym Manitou MLA-T 533-145 V+. To ciężka maszyna o wadze 8430 kg i wymiarach: 5,64 m (całkowita długość) × 2,29 m (szerokość) × 2,7 m (wysokość). Jej maksymalny udźwig wynosi 3300 kg, wysokość podnoszenia 5,2 m, a wysięg 3,3 m. Maszyna napędzana jest czterocylindrowym silnikiem Deutz o mocy 143 KM, spełniającym normy emisji spalin StageIV/Tier 4 Final. Model wyposażono w bezstopniową przekładnię M-Vario Plus, blokadę mechanizmu różnicowego oraz pompę o zmiennym wydatku (LSU). W Polsce ma być oferowany w standardzie wyposażenia Premium, co oznacza, że będzie posiadał pneumatyczny fotel Grammer, radio samochodowe z bluetooth, ręczny gaz oraz automatyczną klimatyzację.

Do oferty Manitou dołączył także wózek widłowy MC 18, polecany m.in. dla szkółkarzy oraz producentów owoców i warzyw. To kompaktowa maszyna (4,050 m – długość całkowita × 1,45 m × 2,145 m), zdolna do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni, co zawdzięcza imponującemu prześwitowi (30 cm), wahliwym osiom (przedniej i tylnej) oraz napędowi na cztery koła. W standardzie maszyna w wersji z napędem na cztery koła posiada przełącznik, który w prosty i szybki sposób pozwala na przejście z napędu na cztery koła na napęd na dwa koła, nawet przy prędkości 25 km/h. Przełączanie zwrotne do 4 WD wymaga zatrzymania wózka. Zamontowana w dachu szyba o dużej wytrzymałości zapewnia widoczność przy podnoszeniu ładunku, a szeroki rozstaw kół (1,159 m) oraz długi rozstaw osi (1,9 m) stabilność tej 3,5–tonowej maszyny, która może unieść 1,8-tonowy ładunek. Jest przy tym bardzo zwrotna. Promień skrętu dla wózka o napędzie na cztery koła wynosi 3,37 m.

W tym roku firma Manitou obchodzi 10-lecie działalności w Polsce.

(ala)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat