Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowe maszyny Amazone

Firma Amazone oferuje nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej 3 m, umożliwiający zastosowanie w połączeniu z nową broną wirnikową KE 01 i nowymi kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01. Tak jak w przypadku siewników nabudowanych Cataya i Centaya, siewnik AD-P 01 Special łączy się z urządzeniem do uprawy gleby za pomocą złącza QuickLink.

Siewnik AD-P 01 Special może być wyposażony w zbiornik ziarna o pojemności 850 lub 1250 l, który opcjonalnie można powiększyć o nadstawkę o pojemności 250 l. W tym siewniku dostępne są redlice stopkowe WS lub redlice RoTeC-Control z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm. W celu zapewnienia optymalnego przykrycia nasion glebą siewnik można wyposażyć w zagarniacz dokładny lub zagarniacz rolkowy. Wydajna dmuchawa i elektryczny napęd dozownika gwarantują zachowanie normy wysiewu. Nacisk redlic można regulować mechanicznie. Maszyną można sterować za pomocą komputera obsługowego Amadrill + lub terminala Isobus.

Nowa segmentowa głowica rozdzielająca zapewnia w zależności od rozstawu rzędów możliwość włączania ścieżek technologicznych 2 × 5 lub 2 × 6. Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się bezpośrednio za pomocą segmentowej głowicy rozdzielającej i można je bardzo łatwo dopasować do rozstawu kół oraz szerokości opon. Za pomocą elektrycznego dozowania norma wysiewu redukowana jest podczas włączania ścieżek technologicznych w zależności od ilości zamkniętych rzędów. Jako wyposażenie specjalne segmentowej głowicy rozdzielającej dostępne jest elektryczne rozłączanie połówkowe, które umożliwia rozpoczęcie pracy połową szerokości roboczej maszyny w przypadku asymetrycznych układów ścieżek technologicznych. Ponadto, na ukośnych poprzeczniakach i w klinach pola możliwe jest automatyczne przełączanie połówek za pomocą systemu GPS-Switch i AutoPoint.

Natomiast do najważniejszych zalet nowej brony wirnikowej KE 01 i nowych kultywatorów wirnikowych KX/KG 01 oprócz wygodnej regulacji maszyn za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego zalicza się przede wszystkim połączenie ich z wałem za pomocą równoległoboku. Dodatkowo do wału uprawowego podłączona jest belka równająca. Dzięki złączu QuickLink urządzenie do uprawy gleby można w ciągu kilku minut odłączyć od siewnika nabudowanego, co daje możliwość wykorzystania do pracy solo.

Ponadto w celu zagęszczania gleby siewnik AD-P 01 Special można wyposażyć w wał metalowy zębaty PW 600, klinowy wał pierścieniowy KW 580, klinowy wał pierścieniowy o profilu Matrix KWM 600 lub trapezowy wał pierścieniowy TRW 500 i TRW 600. Dzięki temu do każdego rodzaju gleby można dobrać odpowiedni wał.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat