Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowy zarząd Krajowej Spółki Cukrowej

Rada Nadzorcza Krajowej Spółki Cukrowej SA z siedzibą w Toruniu na posiedzeniu 6 i 7 lutego powołała nowy zarząd. Prezesem KSC został Henryk Wnorowski, a członkami zarządu: Artur Duda (odpowiada za obszar ekonomiczno-finansowy spółki), Andrzej Jaworski (obszar inwestycyjny), Janusz Stachowiak (obszar surowcowy).

Nowa kadencja zarządu KSC rozpocznie się po odbyciu zwyczajnego walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2016/17, które odbędzie się do końca marca 2018 r.

KSC powstała w 2002 r. Jest największym w Polsce i ósmym co do wielkości producentem cukru w Europie. Udział spółki w krajowym rynku cukru wynosi blisko 40 proc. W skład koncernu wchodzi siedem cukrowni (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice) w pięciu województwach.

W tym roku KSC po raz pierwszy została wyróżniona certyfikatem „Pracodawca przyjazny pracownikom”, przyznanym na wniosek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Krajowej Spółki Cukrowej SA. W X edycji konkursu komisja certyfikacyjna wyłoniła 27 laureatów spośród 36 zgłoszonych firm. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 26 lutego w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, przy udziale prezydenta RP Andrzeja Dudy i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Certyfikatem można się posługiwać przez trzy lata.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat