Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży

27 stycznia minęły trzy lata od rozpoczęcia działalności polskiej firmy Innvigo. Z tej okazji 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe działania i osiągnięcia firmy oraz perspektywy rozwoju na najbliższą przyszłość.

Udział Innvigo w rynku środków ochrony roślin w Polsce szacowany jest na ponad 4 proc. Trzy lata temu firma rozpoczynała swoją działalność mając w ofercie sześć produktów, dziś oferuje ich ponad 30, a w najbliższym czasie planowane są kolejne rejestracje nowych preparatów i rozszerzenia dotychczasowych. W rozpoczynającym się sezonie firma rekomenduje między innymi Fenoxinn 110 EC (fenoksaprop) do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w zbożach wiosną, również w sytuacji zwiększonej odporności miotły na herbicydy z grupy ALS. Fenoxinn jest także zalecany do zwalczania wyczyńca polnego i owsa głuchego w zbożach.

Najnowszym produktem Innvigo jest Mepik 300 SL z grupy regulatorów wzrostu do stosowania w zbożach i rzepaku, który jako jedyny preparat na rynku zawiera wyłącznie chlorek mepikwatu. Szerokie okno stosowania w zbożach pozwala tworzyć technologie jednozabiegowe lub dwuzabiegowe, przy zastosowaniu w późniejszych fazach innego regulatora – Korekt 510 SL (etefon). W rzepaku Mepik jest doskonałym komponentem do wiosennych zabiegów regulacji wzrostu połączonych z ochroną fungicydową przeciwko suchej zgniliźnie kapustnych i czerni krzyżowych.

Wśród nowości w ofercie firmy pojawiły się preparaty: Makler 250 SE (azoksystrobina), Lekaro 80 WG (kaptan), Baristo 500 SC (napropamid), Zorro 300 SL (pikloram), Major 300 SL (chlopyralid), Jupiter 700 SC (metamitron) i Cevino 500 SC (flufenacet) oraz zaprawy Triter 050 FS (tritikonazol) i Madron 50 FS (fludioksonil). Rozszerzenie rejestracji otrzymały produkty: Los Ovados 200 SE, Bukat 500 SC i Dafne 250 EC.

Ważnym kierunkiem działalności Innvigo są badania i rozwój, obejmujące realizację kilkudziesięciu projektów badawczych prowadzonych w warunkach laboratoryjno-szklarniowych. Firma organizuje także specjalistyczne warsztaty badawcze. Kolejny etap prac stanowią doświadczenia demo, w sezonie 2017/18 realizowane w 15 lokalizacjach na terenie kraju. Każdego roku eksperci prowadzą ok. 2 tys. kombinacji doświadczeń polowych rejestracyjnych i wdrożeniowych. Istotnym wydarzeniem są Dni Pola – w tym roku główne spotkanie odbędzie się 7 czerwca w Hodowli Roślin DANKO w Sobiejuchach.

Maja Olejarska


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat