Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Syngenta tworzy siedliska dla pszczół

W ramach projektu The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta po raz czwarty ogłasza Operation Pollinator – Akcję na Rzecz Owadów Zapylających, zachęcając rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół.

Otrzymają oni bezpłatnie od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających. Mieszanka nasion, którą udostępnia Syngenta, została dobrana tak, by dobrze sprawdziła się w polskich warunkach klimatycznych. W pięciokilogramowych opakowaniach rolnicy znajdą nasiona słonecznika zwyczajnego, gryki zwyczajnej, facelii błękitnej, ogórecznika lekarskiego i koniczyny perskiej. Rośliny te długo kwitną, a swoim nektarem służą owadom zapylającym: pszczołom, trzmielom czy motylom.

Aby otrzymać nasiona wystarczy wejść na stronę www.syngenta.pl i wypełnić dostępny na niej od 23 marca formularz. W formularzu należy podać dane do wysyłki oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Liczba pakietów nasion jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.

- Akcja Operation Pollinator jest jednym ze sztandarowych projektów Syngenty w Polsce. Tworząc siedliska przyjazne zapylaczom nie tylko wspieramy bioróżnorodność, ale przyczyniamy się również do poprawy wydajności i jakości upraw – mówi Izabela Wawerek, dyrektor ds. korporacyjnych w firmie Syngenta i koordynator akcji w Polsce.

W ub.r. Syngenta przekazała rolnikom ponad 10 t specjalnie przygotowanej mieszanki nasion. Ich wysianie zaowocowało stworzeniem 830 ha kwitnących pól, które służyły owadom zapylającym do późnej jesieni. Dodatkowo obszar obsiany roślinami kwitnącymi zapewnił schronienie małym ssakom i ptakom żyjącym w okolicy.

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat