Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy targi rolne są potrzebne rolnikom?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Nowe modele ciągników New Holland
 

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach marka New Holland zorganizowała konferencję prasową, podczas której przedstawiła dwa nowe ciągniki – T4.75S oraz T7.195S.

 

Obydwa wyznaczają nowe standardy pod względem komfortu i poziomu obsługi. Mniejszy – T4.75S zaprojektowano z myślą o gospodarstwach hodowlanych jako sprzęt wielozadaniowy, ale z powodzeniem może być też wykorzystywany w gospodarstwach mieszanych lub w firmach komunalnych. Jego atutami są wszechstronność zastosowań oraz dobry stosunek ceny do możliwości.

 

Producent oferuje trzy modele o mocy: 55, 65 i 75 KM. Ciągniki te wyróżniają między innymi najnowsze rozwiązania technologiczne w kabinie oraz sprawdzone solidne rozwiązania w samej budowie. Kabina jest przestronna, z doskonałą widocznością w każdym kierunku. Otwierane okno dachowe zapewnia widoczność przy pracach wykonywanych z ładowaczem czołowym. Płaska podłoga dodaje przestrzeni, ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Wydajny układ ogrzewania i klimatyzacji zwiększa komfort pracy operatora. Nowy ciągnik T4.75S waży 3100 kg, a rozstaw osi równy 2130 mm w połączeniu z całkowitą wysokością wynoszącą 2520 mm sprawiają, że jest zwrotny i szybki. W zależności od wyboru kół i ogumienia tylna szerokość wynosi od 1440 do 1950 mm, dzięki czemu traktor może pracować jako maszyna pomocnicza w większych gospodarstwach i jako ciągnik główny na małych obszarach. Opracowany specjalnie z myślą o zastosowaniu w rolnictwie mocny 3-cylindrowy silnik S8000 o pojemności 2,9 l spełnia wymogi normy Stage IIIB. Standardowym wyposażeniem T4S jest zsynchronizowana przekładnia z ośmioma biegami jazdy do przodu i ośmioma do tyłu. Zamontowaną w kolumnie kierownicy dźwignię można obsługiwać bez zdejmowania ręki z kierownicy, co zarówno poprawia bezpieczeństwo, jak i zwiększa wydajność przy pracach ładowaczem czołowym. W ciągniku dostępne są trzy prędkości WOM.

 

Druga nowość marki New Holland to udoskonalony ciągnik T7 Long Wheel Base (LWB), w którym zmieniono przednią oś, zawieszenie oraz zmodernizowano układ kierowniczy. Nowa oś ma przede wszystkim zwiększać komfort jazdy z dużymi prędkościami. Zawieszenie Skyhook, to jak podkreśla producent, aktywny system spotykany w samochodach sportowych. Utrzymuje on ciągnik w jednym położeniu bez względu na działające siły zewnętrzne. Układ zaawansowanego sterowania sprawia, że pojazd jest niezwykle stabilny, co dla kierowcy oznacza poprawę bezpieczeństwa i wyższy komfort pracy. Modele New Holland T7 CustomSteer z 2018 r. wyposażone są w układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem, co oznacza manewrowanie bez wysiłku. To cecha ważna np. przy pracy z ładowaczem czołowym, pozwala też na szybsze i łatwiejsze skręcania na wąskich uwrociach podczas orki lub siewu. Ciągniki T7 LWB mają obecnie wyższą dopuszczalną masę całkowitą, która wynosi 14 000 kg. Jej wzrost pozwala na większe dociążenie maszyny, zarówno przez obciążniki, jak i urządzenia agregowane. Zmodyfikowana została też deska rozdzielcza.

Wzorując się na sukcesie, jaki odniósł model T7.165S, serię T7 LWB powiększono o dwa modele w wersji S: T7.195S oraz T7.215S, które są dostępne z elementami wyposażenia dającymi jeszcze bardziej przystępną cenę ciągnika, lecz nie zmniejszającymi ich funkcjonalności.

(Maja)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat