Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Xarvio Field Manager – nowa aplikacja od Bayera

5 marca Bayer wprowadził na rynek aplikację xarvio Field Manager w pięciu krajach: Niemczech, Francji, Austrii, Polsce i na Ukrainie, dla pszenicy, jęczmienia, rzepaku i ziemniaka. To nowe cyfrowe rozwiązanie pomagające rolnikom w zaawansowanej ochronie upraw oraz przewidywaniu wystąpienia zagrożeń ze strony agrofagów na ich polach.

Nowe narzędzie będzie udzielać wskazówek dotyczących terminów i właściwego dawkowania środków ochrony roślin. Wesprze rolników w radzeniu sobie z niektórymi spośród najbardziej niszczycielskich chorób zbóż, takich jak septorioza paskowana czy brunatna plamistość liści.

– Ponieważ aplikacja Field Manager jest dostępna również na smartfony, rolnicy w każdej chwili mają dostęp do bieżących informacji na temat stanu pól i otrzymują powiadomienia o zbliżaniu się terminu zabiegu jedynie na tych polach, na których jest to konieczne – mówi Andree-Georg Girg, dyrektor w Bayer Digital Farming.

Xarvio Field Manager to internetowy system wspierający podejmowanie decyzji. Oferuje trzy podstawowe funkcje:

- „Terminarz zabiegów” – ustala właściwy moment zastosowania pestycydu, powiadamiając rolników o zagrożeniach z odpowiednim wyprzedzeniem. Przetwarza wszystkie dostępne dane z pola i wykorzystuje sprawdzone moduły do monitorowania zagrożeń określonymi agrofagami;

- „Status” – umożliwia rolnikom sprawdzanie stanu ich pól w dowolnym momencie. Na ekranie smartfona wyświetlane są informacje: zagrożenie chorobami i atakiem szkodników, fazy wzrostu, szczegółowe dane o bieżącej i prognozowanej pogodzie. Aplikacja wysyła również przypomnienia o konieczności podjęcia działań w odpowiednim momencie i miejscu.

- „Opryskiwanie strefowe” (w Polsce funkcja ta będzie dostępna w 2019 r.) – precyzyjnie ustala właściwą dawkę pestycydu dla określonych części pola. Często uaktualniane obrazy satelitarne są przetwarzane w celu określenia stref wegetacyjnych na polu, a dla każdej strefy wyliczana jest optymalna dawka produktu. Zalecenia są automatycznie nanoszone na mapy zmiennego dawkowania oprysków, które można pobrać do pamięci USB. Mapy są kompatybilne z terminalami najpopularniejszych opryskiwaczy.

W ub.r. aplikację przetestowało ponad 500 rolników z całego świata i wyniki były przekonujące: mapy zmiennego dawkowania produktów oraz optymalizacja strategii ochrony roślin umożliwiły im skuteczniejsze zwalczanie szkodników i chorób, co przełożyło się na wzrost rentowności o 65 zł/ha.

Żeby korzystać z xarvio Field Manager wystarczy: rejestracja na stronie https://www.xarvio.com/pl-PL, uzupełnienie informacji o gospodarstwie i polach w wersji komputerowej, pobranie aplikacji mobilnej i zalogowanie się loginem FIELD MANAGER. Informacje będą automatycznie zsynchronizowanie z kontem internetowym.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat