Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
N-process to lepsze odżywianie

Dziesięciolecie istnienia na polskim rynku obchodzi w tym roku firma Timac Agro Polska. Z tej okazji 2 września w swojej nowej siedzibie w Niepruszewie k. Poznania zorganizowała konferencję, na której zaprezentowała nową technologię N-process.

Już tej jesieni będzie ona dostępna w trzech granulowanych nawozach azotowych Sulfammo 23 i 30 oraz Eurofertil 33. Celem N-process jest podniesienie efektywności odżywiania roślin azotem. W technologii tej cząsteczki mocznika i inne składniki nawozu otoczone są siatką organiczno-wapniową. Powoduje to zmniejszenie strat związanych z ulatnianiem amoniaku podczas przemiany mocznika do formy amonowej. Azot amonowy stopniowo uwalnia się z siatki organiczno-wapniowej do gleby i ulega dalszej przemianie do formy azotanowej.

Jak twierdzą przedstawiciele producenta, N-process poprawia również efektywność mikroorganizmów glebowych odpowiedzialnych za przemiany azotu organicznego w mineralny, który jest dostępny dla roślin. Wpływają na to dostarczone w nawozie związki stanowiące pożywienie dla mikroflory, a także mezocalc, który optymalizuje odczyn gleby.

Firma zapewnia ponadto, że N-process oddziałuje również na reakcje zachodzące wewnątrz rośliny, poprzez zawarte w nawozie kompleksy biostymulujące. Wpływają one na wyższą efektywność przemian azotu w roślinie, wspierają syntezę białek, a także stymulują pobieranie azotu z gleby. Lepsze pobieranie i szybsze przemiany azotu mają wpływ na większą akumulację tego składnika w roślinie.   

(ala)

Zdjęcia Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat