Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Concordia Ubezpieczenia otwarła wiosenny sezon

19 marca Concordia Ubezpieczenia otwarła wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, w którym będzie można wykupić ochronę od ryzyka gradu lub w ramach pakietów ryzyk.

W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie również skorzystanie z ubezpieczenia na wypadek wystąpienia przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego. W przypadku owoców i warzyw Concordia oferuje ubezpieczenie od gradu, obejmującego szkody ilościowe i jakościowe.

W tym roku rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni mogą skorzystać z sięgającego 65 proc. dofinansowania budżetu państwa. Wszystko za sprawą znowelizowanej w 2016 r. ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

– Dzięki wiedzy i doświadczeniu Vereinigte Hagelversicherung VVaG ­– czołowego ubezpieczyciela upraw na rynku europejskim i naszego koasekuratora – będziemy w stanie otoczyć ochroną większą niż dotychczas liczbę klientów i powierzchnię upraw – mówi Andrzej Janc, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wariantu ubezpieczenia upraw? – Dobrze jest sprawdzić, czy na polisie jest zapis o udziale własnym, zweryfikować, czy suma ubezpieczenia jest stała przez cały rok. Ponadto, należy sprawdzić, jaka jest wysokość składki za ubezpieczenie, czy umowa może zostać zawarta bez oględzin na polu, jak również, jakie są warunki wypłaty środków po zajściu niechcianego zdarzenia – radzi Andrzej Janc.

Przy okazji ubezpieczania upraw rolnicy powinni pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym siebie i swoich bliskich. Tym bardziej, że ubezpieczyciel przewidział z tego tytułu specjalne zniżki.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat