Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży

Majówka z Timac Agro Polska 

9 maja w Jachrance k. Warszawy odbyła się kolejna edycja Wielkiej Majówki Timac Agro Polska będącej połączeniem merytorycznej konferencji oraz Wielkiej Loterii Timac Agro Polska, podczas której klienci firmy mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. 

Merytoryczna część spotkania składała się z części ogólnej, podczas której przedstawiono bliżej firmę oraz z trzech prowadzonych równolegle paneli tematycznych poświęconych rolnictwu, uprawom specjalistycznym oraz bydłu, m.in. jego żywieniu.

Konferencję otworzyła Agata Stolarska, prezes firmy Timac Agro Polska, a po niej wystąpił Arnaud Wieczorek z Centrum Innowacji CMI Grupy Roullier w Saint Malo we Francji, który zaprezentował to centrum. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Saint Malo to miejscowość nadmorska, gdzie znajduje się bogate źródło glonów. Ich substancje aktywne wykorzystywane są w badaniach. - Specjalizujemy się szczególnie w pozyskiwaniu tych substancji, które pozwalają glonom przetrwać trudne warunki bytowania, jak na przykład wysokie zasolenie, po czym w laboratoriach i w szklarniach obserwujemy, jak zachowują się pod ich wpływem rośliny uprawne – wyjaśniał Wieczorek.

Centrum ma powierzchnię przekraczającą 8 tys. m2 , z czego szklarnie zajmują 1,2 tys. m2 . Zatrudnia ok. 200 pracowników, w tym 100 naukowców. Współpracuje też z ponad 100 uniwersytetami na świecie. - Centrum ma umacniać naszą silną pozycję i poszerzać wiedzę dotyczącą odżywiania roślin oraz zwierząt – podkreślał reprezentant CMI. W przypadku produkcji zwierzęcej firma oferuje m.in. suplementy mineralne oraz preparaty do zakiszania.

Efekty pracy naukowców w postaci nowych produktów testowane są  na poletkach doświadczalnych w wielu krajach, także w Polsce, o czym opowiedział Bartłomiej Anioła z Timac Agro Polska. - Badamy wszystkie nasze produkty, zarówno te, które zostały wdrożone, jak i nowe, żeby określić najlepszy sposób aplikacji. W ciągu ostatnich pięciu lat w Polsce powstała baza ponad 300 wyników doświadczeń – zaznaczył.

Zdobytą wiedzę przekazuje rolnikom ok. 120 doradców techniczno-handlowych zatrudnionych w firmie Timac Agro Polska. W całej Grupie Roullier pracuje ich ok. 2,5 tys. W ciągu jednego dnia docierają do ok. 2 tys. gospodarstw.

Efekty działania produktów firmy rolnicy będą mogli zobaczyć na Panoramie Pól Timac Agro Polska, którą w tym roku zaplanowano w trzech lokalizacjach: 5 czerwca w Śremie (woj. wielkopolskie), 8 czerwca w Bałcynach (woj. warmińsko-mazurskie) oraz 21 czerwca w Dębnie (woj. podkarpackie). Relację z tych wydarzeń będzie można zapewne obejrzeć na stronie internetowej, Facebooku oraz na kanale YouTube. To nowe narzędzia komunikacji, które chce rozwijać firma Timac Agro Polska, o czym opowiedział Łukasz Peroń.

Wieczorną część spotkania uświetniła kolacja, której towarzyszyło losowanie nagród w Wielkiej Loterii Timac Agro Polska. Brali w niej udział klienci firmy, którzy od 1 lutego do 30 kwietnia tego roku zakupili jednorazowo określoną ilość wybranych nawozów płynnych, granulowanych, dodatków paszowych lub bloków mineralnych. W tegorocznej loterii nagrodami było: pięć skuterów Kymco, dwie Toyoty Aygo oraz Toyota Hilux.  

(ala) 

Zdjęcia Krzysztofa Zacharuka można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat