Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowy AmaTron 4 od Amazone

Amazone wprowadziła na rynek nowość – AmaTron 4, czyli kompletny samodzielnie zaprojektowany terminal Isobus w postaci tabletu. Producent zapewnia, że czwarta generacja AmaTronu gwarantuje niezrównany komfort obsługi.

Dzięki dużemu, 8-calowemu kolorowemu ekranowi wielodotykowemu praca ze skomplikowanymi maszynami i agregatami będzie wygodna. Antyrefleksyjny wyświetlacz umożliwia łatwy odczyt i prostą obsługę. Możliwa jest obsługa zarówno za pomocą 12 przycisków, jak i przycisków na ekranie dotykowym. Dodatkowo przy górnej krawędzi terminala znajdują się trzy przyciski wyboru bezpośredniego, za pomocą których można wybierać między maszyną, widokiem GPS a widokiem głównym.
Również dzięki funkcjom dotykowym można łatwo przejść do intuicyjnego menu obsługowego. Swobodnie konfigurowalny pasek stanu przy górnej krawędzi ekranu prezentuje wybrane parametry i informacje niezależnie od tego, w którym menu lub podmenu się znajdujemy. Dzięki trybowi szybkiego uruchomienia można poza tym błyskawicznie zmieniać najważniejsze ustawienia oraz importować lub eksportować dane zleceń. Praktyczny widok MiniView zapewnia ponadto stały podgląd najważniejszych ustawień maszyny. Aby można było wykorzystać w pełni duży ekran, przyciski ekranowe pojawiają się i znikają automatycznie. Wystarczy zbliżyć rękę do ekranu, a czujnik zbliżeniowy z przodu urządzenia AmaTron 4 sprawia, że wyświetlonych zostaje 12 przycisków. Fotoczujnik w AmaTron 4 zależnie od oświetlenia przełącza urządzenie w tryb dzienny lub nocny i na bieżąco dostosowuje jasność ekranu do warunków otoczenia. 

Amazone oferuje do AmaTron 4 różne odpłatne licencje programowe. Automatyczny system zarządzania na uwrociach i sekcjami szerokości GPS-Switch basic lub GPS-Switch pro, system zarządzania dokumentacją i zadaniami GPS-Maps&Doc, system jazdy równoległej GPS-Track oraz AmaCam do wykorzystania kamery są zainstalowane fabrycznie, dzięki czemu do obsługi tych funkcji nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Przez pierwsze 50 godzin można bezpłatnie wypróbować wszystkie aplikacje. Dopiero potem można zadecydować, które spośród funkcji mają zostać odblokowane trwale. Szczególnie funkcja zarządzania dokumentacją i zadaniami GPS-Maps&Doc została znacznie udoskonalona i obsługuje teraz praktyczny tryb pracy pozwalający szybką i wydajną obsługę zleceń. Również nowa licencja AmaCam ułatwia codzienną pracę, między innymi dzięki automatycznemu rozpoznawaniu jazdy do tyłu. Gdy tylko ciągnik lub maszyna zaczynają poruszać się do tyłu, na wyświetlaczu pojawia się automatycznie widok z opcjonalnej kamery tylnej.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat