Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowe lizawki mineralno-witaminowe

Innowacyjne lizawki renomowanego francuskiego producenta Evialis oferuje w Polsce jako generalny dystrybutor firma AgriVision Kętrzyn - e-sklep rolniczy BIG-AGRO.pl.

Specjalistyczne, naturalne lizawki mineralno-witaminowe doskonale pokrywają niedobory  witamin oraz makro- i mikroelementów u zwierząt.

Powszechne stosowanie przez hodowców wyłącznie lizawek solnych, stanowiących źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru, nie zapewnia właściwej suplementacji w inne niezbędne pierwiastki i witaminy. Ponadto wysoka zawartość soli (NaCl) - składnika limitującego w lizawkach, może ograniczać przyswajanie innych składników pasz. Tymczasem rolą lizawek powinno być pokrycie ogólnego zapotrzebowania na makro- i mikroelementy oraz witaminy, biorąc pod uwagę specyficzne dla każdego gatunku zwierząt możliwości wchłaniania danych substancji.

Efekty stosowania lizawek AgriVision Kętrzyn – jak zapewnia dystrybutor – to m.in.: bardzo dobry rozwój cieląt (zwłaszcza układu trawiennego), lepsza zdrowotność i rozród (łatwiejsze zacielenia, porody i kondycja po porodzie), ograniczenie biegunek i chorób, w tym ketozy, ograniczenie liczby pasożytów, zwiększenie pobierania pasz, wyższa wydajność mleczna i przyrosty. Natomiast u zwierząt jeleniowatych lizawki dodatkowo dodatnio wpływają na porost poroża oraz jakość mięsa.

Lizawki dostępne są w wiadrach zawierających 15, 20 i 25 kg produktu, szczelnie zamkniętych, co umożliwia ich dłuższe przechowywanie. Wiadra można stosować w budynkach i na pastwiskach. Woda zbierająca się w wiaderkach jest szybko wypijana przez zwierzęta.

Specjalne lizawki przeznaczone są dla: cieląt i młodzieży, krów dojnych, krów w laktacji, bydła mięsnego, owiec i kóz, koni, jeleni, danieli oraz lam. Mają ogólne przeznaczenie lub przeciwpasożytnicze i przeciwbiegunkowe (przed wiosennym wypasem). Cena lizawek różni się od rodzaju, a dostawa jest darmowa.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat