Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
190 lat francuskiej firmy Kuhn

Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem gali, podczas której świętowano 20-lecie istnienia polskiego oddziału firmy Kuhn, jednego z największych i najbardziej znanych na świecie producentów maszyn rolniczych oraz 190-lecia powstania francuskiej marki Kuhn. 

22 sierpnia na uroczystości, oprócz dealerów i gości z całego kraju, przybyli przedstawiciele fabryki z zagranicy.

Galę prowadzili Artur Szymczak, dyrektor zarządzający firmy Kuhn oraz Patrycja Miedzińska, specjalistka ds. marketingu. Na panoramicznej scenie pojawiły się wizualizacje i migawki historyczne, od momentu powstania firmy na początku XIX w. po czasy najnowsze. Obok sceny prezentowano nowe maszyny, którymi firma w najbliższym czasie planuje zawojować rynek.

Historia firmy Kuhn sięga 1828 r., kiedy Joseph Kuhn rozpoczął w swojej skromnej, wiejskiej kuźni produkcję urządzeń ważących. Później przeniósł się do Saverne, gdzie założył fabrykę maszyn rolniczych. Obie wojny światowe odbiły piętno na rozwoju firmy, ale potem zakład ruszył pełną parą, aż do czasu, kiedy wszystko strawił pożar. W krótkim czasie po tym tragicznym wydarzeniu udało się jednak marce Kuhn odbudować i ruszyć z produkcją maszyn rolniczych.

W tym stuleciu firma poszerzyła portfolio i pojawiły się nowe marki. Zakupiono fabrykę Blanchard we Francji, specjalizującą się w produkcji opryskiwaczy i zakład Geldrop w Holandii – znanego producenta pras i owijarek. Z czasem powstała Kuhn North America, która stanowi połączenie działalności wszystkich jednostek produkcyjnych i administracyjnych w Ameryce Północnej.

Wprowadzono nowy system obsługi centralnego magazynu części zamiennych Kuhn Parts, rezygnując całkowicie z papierowej formy zarządzania zamówieniami na rzecz terminali komputerowych. Nieco później w ofercie pojawiły się siewniki Integra i wozy paszowe z funkcją ścielenia słomą czyli Euromix Plus. Kuhn kupił też firmę Blanchard SAS, która była jednym z pierwszych producentów opryskiwaczy we Francji.

Początki obecności firmy Kuhn na polskim rynku nie były łatwe, gdyż marka nie była popularna wśród naszych rolników. Budowa sieci dealerskiej i jej rozwój oraz dostosowanie do ówczesnych potrzeb rynku wiązały się z dużym zaangażowaniem całego zespołu. Pierwsze sprzedane maszyny i zadowolenie klientów dawały sporo satysfakcji i były motorem do dalszych działań.

W 1998 r. firma zaczęła uczestniczyć w targach rolniczych. Z biegiem czasu zwiększył się asortyment sprzętu oferowanego rolnikom. Obecnie w ofercie znajduje się 10 linii produktowych. Są to: pługi, rozsiewacze, sprzęt uprawowy, zestawy uprawowo-siewne, maszyny zielonkowe, rozrzutniki obornika, rozdrabniacze, opryskiwacze, sprzęt komunalny oraz do zadawania pasz.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Kuhn, polski oddział jest dla nich jednym z najważniejszych i najbardziej prężnych w Europie. 

Maja Olejarska

Zdjęcia autorki z uroczystości można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat