Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Do Nest Banku po kredyt

6 września Nest Bank podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadził do oferty kredyt z gwarancją COSME. W pierwszej kolejności bank udostępnił specjalną ofertę dla rolników.

– Z naszych badań wynika, że ponad 26 procent rolników obawia się kredytów bankowych z uwagi na ich wysokie koszty oraz skomplikowane formalności. Poprzez ofertę z gwarancją udzielaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Programu COSME chcemy zwiększyć dostępność finansowania dla tej grupy klientów – mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający obszarem przedsiębiorstw i finansowania w Nest Banku. – Rozumiemy obawy rolników, których dochód jest niejednolity i sezonowy. Upraszczamy na ich potrzeby nasze procedury, podejmując wstępną decyzję kredytową nawet w 5 minut, a środki z kredytu wpłacamy już w 24 godziny. W ramach współpracy z BGK przygotowaliśmy dla rolników specjalną ofertę. Dzięki niej mogą otrzymać oprocentowanie niższe o ponad 3 punkty procentowe i obniżoną prowizję za udzielenie kredytu – zapewnia Agnieszka Porębska-Kość.

COSME jest ramowym programem Komisji Europejskiej na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki gwarancji COSME rolnik może liczyć w Nest Banku zarówno na wysoką maksymalną kwotę (nawet do 550 tys. zł), jak i na niższe koszty udzielenia kredytu.

Dzięki gwarancjom COSME przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na atrakcyjnych warunkach. Budżet programu wynosi ok. 2,3 mld euro, z czego ok. 1,3 mld euro to środki przeznaczone na instrumenty finansowe (dłużne i kapitałowe). O kredyt z gwarancją COSME mogą ubiegać się firmy z sektora MŚP, posiadające zdolność kredytową i spełniające pozostałe warunki określone w warunkach programu. Gwarancja jest formą zabezpieczenia kredytu na wypadek, gdyby kredytobiorca nie spłacił go w terminie określonym w umowie. Jeśli przedsiębiorca nie będzie mógł spłacić kredytu z własnych środków, to spłaty w części zabezpieczonej gwarancją dokona udzielający gwarancji. W takiej sytuacji dalsze rozliczenia będą prowadzone pomiędzy gwarantem a przedsiębiorcą, ale wyłącznie w części zabezpieczonej gwarancją. Przedsiębiorca będzie zobowiązany zwrócić wypłaconą z gwarancji kwotę wraz z odsetkami.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat