Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w wyborach do Europarlamentu?
 
Koalicja Europejska
Prawo i Sprawiedliwość
Inne ugrupowanie
Nie zagłosuję


Wiadomości z branży
Krajowa Rada Drobiarstwa członkiem International Poultry Council

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza została przyjęta do Międzynarodowej Rady Drobiarstwa (IPC). W ocenie dyrektora generalnego tej organizacji Łukasza Dominiaka to duże wyróżnienie dla polskiego sektora drobiarskiego. Zjazd tej organizacji odbył się we wrześniu w chińskim mieście Nankin.

Międzynarodowa Rada Drobiarstwa (IPC) zrzesza kraje będące światowymi liderami w produkcji mięsa drobiowego. Jej celem jest rozwijanie i zacieśnianie relacji między czołowymi producentami oraz stowarzyszeniami drobiarskimi z całego świata, a także reprezentowanie globalnych interesów branży drobiarskiej w kontaktach ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE), Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO). 

- Cieszymy się, że współpraca ta została ostatecznie sformalizowana i że członkowie IPC jednogłośnie przyjęli nas do swojego grona. Ta decyzja świadczy o tym, że działania polskiej branży drobiarskiej są dostrzegane i doceniane na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że ten sukces przyczyni się do nawiązania kolejnych cennych relacji i będzie miał realny wpływ na zwiększenie eksportu polskiego drobiu na zagraniczne rynki – skomentował dyrektor Dominiak. 

Krajowa Rada Drobiarstwa – IG działa od ponad 27 lat i zrzesza ponad 80 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, a także produkcję towarzyszącą. Podmioty zrzeszone w KRD-IG mają łącznie blisko 70 proc. udziału w rynku krajowym oraz ok. 90 proc. udziału w eksporcie.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat