Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Cukrownia Kluczewo ma nowy silos cukru

Nowy silos cukru otwarto 13 września w Cukrowni Kluczewo w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie), należącej do Krajowej Spółki Cukrowej. Cukrownia jest teraz samowystarczalna w produkcji i magazynowaniu cukru. 

- Regulujemy rynek magazynowy, obniżamy koszty. Nie będziemy musieli korzystać z magazynów zastępczych – stwierdził Janusz Stachowiak, członek zarządu KSC. Wyjaśnił, że Cukrownia  Kluczewo to jedyny zakład w KSC, który będzie samowystarczalny w zakresie produkcji i magazynowania cukru. Budowa zbiornika trwała 10 miesięcy, inwestycja kosztowała 35 mln zł. Silos ma wysokość 60,5 m i może pomieścić 60 tys. t cukru. - Aby wywieźć cukier z tego silosu potrzeba 2,5 tysiąca cukrowozów. Gdybyśmy je ustawili w linii prostej zajęłyby ponad 40 kilometrów – wyjaśniał dyrektor Cukrowni Kluczewo Paweł Dawiskiba. Silos został w całości od wewnątrz wyplaterowany – pokryty blachą nierdzewną. Nowoczesny jest także terminal załadunkowy, gdzie jednocześnie mogą być załadowywane dwa cukrowozy.

Cukrownia Kluczewo jest jedyną pracującą cukrownią w woj. zachodniopomorskim. Została wybudowana w 1883 r. Jej powierzchnia magazynowa po wybudowaniu drugiego silosu pozwoli na jednoczesne przechowywanie 110 tys. t cukru.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat