Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Jak oceniasz sześć miesięcy działalności Jana K. Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa?
 
Dobrze
Źle
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
SM Mlekpol ambasadorem polskiego eksportu

Podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Marriott, która odbyła się pod koniec września, Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu SM Mlekpol odebrała nagrodę – tytuł Ambasadora Polskiego Eksportu Spożywczego. To wyróżnienie spółdzielnia z Grajewa otrzymała za sukcesy w eksporcie produktów spożywczych i promocję Polski na arenie międzynarodowej. 

Uroczystość odbyła się na zakończenie Kongresu Eksportu Spożywczego, spotkania największych firm odnoszących sukcesy na rynkach międzynarodowych, ale również organizacji wspierających eksport, ambasad i przedstawicieli podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z rynkiem polskim.

- Ponad 30 procent naszych wyrobów eksportujemy na rynki zagraniczne. Mleko i jego przetwory znalazły swoich odbiorców w większości krajów europejskich, Ameryce Południowej, Azji oraz krajach Dalekiego Wschodu. Nasze marki, na przykład Łaciate, można znaleźć w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Algierii, Indonezji czy na Filipinach. Bardzo nas cieszy, że zagraniczni odbiorcy doceniają polskie mleko i produkty przez nas wytwarzane. To wizytówka naszego kraju – podsumowała Małgorzata Cebelińska.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol jest liderem eksportu produktów nabiałowych w Polsce. Największym zainteresowaniem zagranicznych kontrahentów spółdzielni cieszą się sery, masło, mleko, śmietanki Łaciate, produkty o przedłużonej trwałości (UHT) oraz proszki mleczne.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat