Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Nowe ładowarki teleskopowe New Holland 

New Holland Agriculture poszerza i ulepsza swoją ofertę ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 m, wprowadzając przy tym nowe nazewnictwo i kolorystykę. 

Nowa nazwa składa się z liter TH (ang. Telescopic Handler – ładowarka teleskopowa) i numeru nawiązującego do głównych parametrów technicznych maszyny. Połączenie tych dwóch elementów umożliwia szybką i prostą identyfikację produktu. Nowy żółty kolor ładowarek jest dopasowany do kolorystyki innych maszyn żniwnych marki New Holland, natomiast szary kolor dolnej części maszyny symbolizuje solidność i siłę. Zmodyfikowano również wnętrze ładowarek, wprowadzając nowe wzornictwo fotela.

- Poszerzona o większą liczbę modeli i wersji, seria ładowarek teleskopowych TH została stworzona z myślą o potrzebach różnego rodzaju gospodarstw rolniczych i obejmuje modele od podstawowego oznaczonego literą S po wersję Elite, która jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych hodowców bydła, firm świadczących usługi rolnicze oraz producentów biomasy – mówi Sean Lennon, dyrektor działu ciągników.

Seria TH obejmuje sześć modeli w 14 wersjach. W wersji podstawowej oznaczonej literą S dostępne są modele TH6.32 i TH7.32. Silnik o mocy 98 kW zapewnia wyśmienitą wydajność, a prosta specyfikacja pozwala utrzymać w ryzach koszty inwestycji.

Wersja Classic, w której są oferowane modele z wysięgnikami o zasięgu 6, 7 oraz 9 m, jest świetnym rozwiązaniem dla hodowców bydła mających mniejsze gospodarstwa, gdzie wybrane modele mogą być wykorzystane do typowych prac wykonywanych do tej pory ładowaczem czołowym na ciągniku. Ładowarki TH są wyposażone w blokadę mechanizmu różnicowego na osi tylnej zwiększającą trakcję w trudnych warunkach, pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i dwukierunkowy wentylator chłodzący.

Wersja Plus została opracowana specjalnie z myślą o gospodarstwach mieszanych. Ma ona szereg funkcji zwiększających komfort pracy: amortyzowany fotel, wysuwaną kolumnę kierownicy, system HVAC (ogrzewanie i klimatyzowanie  kabiny). Dodatkowo dostępne są hydrauliczne szybkozłącza pozwalające na wygodne podłączanie narzędzi oraz reflektory z tyłu kabiny, zwiększające bezpieczeństwo pracy nocą.

Wersja Elite jest idealną maszyną dla wielkoobszarowych gospodarstw hodowlanych, firm świadczących usługi oraz producentów biomasy. Posiada silnik o mocy 107 kW i szereg dodatkowych zaawansowanych funkcji: zawór spustowy ciśnienia w układzie hydraulicznym, podgrzewany amortyzowany fotel z wybudowanymi elementami obsługowymi oraz reflektory z tyłu kabiny i na wysięgniku.

W ładowarkach TH zastosowano nową przekładnię napędową z elektronicznym układem modulacji, zapewniającym płynniejszą zmianę biegów i kierunku jazdy. Zastosowana w modelach S i Classic przekładnia 4x3 ułatwia jazdę na trzecim biegu po pochyłościach oraz wykonywanie prac przy kiszonce na drugim biegu. Zastosowana w modelach Plus i Elite przekładnia 6x3 ma dwa tryby zmiany kierunku jazdy (co ułatwia pracę i zwiększa wydajność) oraz tryb automatyki drogowej. Modele Elite posiadają dodatkowy tryb automatyki zmiany biegów i kierunku jazdy, co wpływa na wygodę i wydajność przy pracach wykonywanych na podwórzu. 

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat