Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowości w ofercie firmy Horsch

Firma Horsch poszerzyła swoją ofertę o nowy trzykomorowy zbiornik dla siewnika do siewu bezpośredniego Avatar o szerokości roboczej 3 i 4 m oraz o wał Double RollPack dla kultywatora Tiger.

Nowy trzykomorowy zbiornik to Tripletank, składający się z trzech oddzielnych komór (60/10/30) umieszczonych jedna za drugą. Całkowita jego objętość wynosi 3800 l. Umożliwia on jednoczesne wysiewanie dwóch kultur z równoczesnym podawaniem nawozu lub wysiew kultur w różnych mieszankach, przy czym nasiona umieszczane są na różnych głębokościach. Taka mieszanka roślin szybciej pokrywa glebę, stymuluje rozwój życia w niej, zwiększa przenikanie korzeni w ziemię oraz zwiększa koncentrację składników pokarmowych w glebie. Dla siewnika Avatar SD o szerokościach roboczych 6 i 8 m firma oferuje jednostkę do wysiewu mikrogranulatu jako nawożenia startowego, granulatu przeciwko ślimakom lub innych komponentów. Ponadto trzeci zbiornik jest zintegrowany z głównym. Opcjonalnie można go rozszerzyć o specjalny mikrogranulator lub standardowy zespół dozowania nasion i nawozów.

Tripletank ma dwie głowice rozdzielcze. Klient sam decyduje o tym, czy chce mieć wszystkie węże jednej głowicy umieszczone w dwóch rzędach po jednej stronie maszyny czy też woli, by węże prowadzące z jednej głowicy doprowadzały materiał siewny do wszystkich redlic siewnych jednego rzędu. Pierwszy wariant umożliwia mechaniczne lub elektroniczne wyłączenie połowy szerokości roboczej, co w przypadku nieregularnych granic pola pozwala zminimalizować nakładanie się wysiewu. Jeśli rolnik decyduje się na selektywne prowadzenie węży, wówczas węże wychodzące z lewej głowicy zasilają redlice siewne z przodu, a węże wychodzące z prawej głowicy z tyłu. Pozwala to na wysiew różnych kultur, które trzeba np. wysiać precyzyjnie na różnej głębokości. Atutem zbiornika Tripletank jest również niska wysokość napełniania. Nadal można nabyć siewnik Horsch Awatar z pojedynczym lub podwójnym zbiornikiem.

Horsch wprowadził również nowości dla kultywatora Tiger. O ile do Terrano już od jakiegoś czasu dostępny jest podwójny wał RollPack, tak w przypadku Tigera do tej pory taki wał dostępny był tylko na rynku rosyjskim i ukraińskim. Teraz podwójny wał RollPack dla kultywatorów Tiger jest do nabycia także w UE.

Podwójny wał RollPack nadaje się szczególnie do gleb ciężkich, ponieważ pierścienie wału umożliwiają intensywne rozbicie gleby i pozostawiają jednolitą strukturę powierzchni. Wał  jest mniej podatny na ścieranie i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy kultywatora. Przenikające się pierścienie o średnicy 62 cm zapewniają dobre samooczyszczanie. Nowa wersja wału jest dostępna dla szerokości roboczych od 3 do 7,5 m.

W przeciwieństwie do wału oponowego, w którym opony spełniają również funkcję jezdną na drodze, podwójny wał RollPack w Tigerze pracuje jedynie na polu. Jego podwozie jezdne ma własne opony transportowe. Podczas jazdy po drodze wał pozostaje złożony z tyłu maszyny. Zwiększa to nie tylko komfort jazdy po drogach publicznych, ale też sprawia, że skręt na uwrociach jest lżejszy. W zależności od potrzeb rynkowych opcjonalnie dostępny jest też pneumatyczny lub hydrauliczny układ hamulcowy. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat