Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Tasomix ma nową fabrykę pasz

Fabryka pasz w Pionkach k. Radomia, należąca do firmy Tasomix, jest najnowocześniejszą w Polsce. Od 3 listopada zakład produkuje pasze dla drobiu i trzody. Jego moce produkcyjne wynoszą 360 tys. t rocznie. Fabryka w Pionkach będzie zaopatrywała producentów z południowej i centralnej Polski.

Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką w Pionkach podkreśla, że miesięcznie zakład może wyprodukować ponad 30 tys. t pasz. O tym, że jest to najnowocześniejsza fabryka w Polsce decyduje używana do produkcji pasz technologia. - W celu zachowania bezpieczeństwa produkcji oraz uzyskania najwyższej jakości naszych produktów zdecydowaliśmy się na odpowiedni sprzęt dla linii granulacji, charakteryzujący się wydłużonym procesem higienizacji, zabezpieczający produkt przed niepożądanych patogenami. Nasz system natłuszczania i enzymowania na ciepłą i zimną granulę zapewnia najwyższą jakość granulatu. Zainwestowaliśmy również w unikalny system podający mikrododatki do mieszalnika, do tej pory stosowany głównie w przemyśle farmaceutycznym. Korzystamy też z mieszalnika z systemem automatycznego samooczyszczania. To  pozwala wyeliminować różne zanieczyszczenia – mówi dyrektor Zawadzka. Cała produkcja odbywa się w systemie QS.

Zakład w Pionkach jest trzecią należącą do Tasomiksu fabryką, obok działających w Biskupicach Ołobocznych i Myśliborzu. W 2017 r. Tasomix wyprodukował 380 tys. t pasz. Już teraz wiadomo, że do końca br. firma wyprodukuje ponad 400 tys. t. Wszystkie fabryki Tasomix w 2019 r. osiągną moce produkcyjne na łącznym poziomie 760 tys. t. rocznie. Firma dwukrotnie zwiększyła liczbę punktów dystrybucji, ma coraz więcej konsultantów terenowych i coraz większą flotę samochodową. W 2017 r. hodowcy wykarmili paszami Tasomiksu ok. 38 mln brojlerów, 5 mln kaczek, 3 mln indyków i milion gęsi. Zainteresowanie produktami dla bydła w porównaniu z 2017 r. wzrosło o 83 proc., dla trzody o 57 proc.

Od lipca br. Tasomix współpracuje w ramach joint venture z ForFarmers, działającym na międzynarodowym rynku producentem pasz dla bydła, trzody i drobiu. Firma ForFarmers ma 42 zakłady produkcyjne i działa w Holandii, Niemczech, Belgii, Anglii oraz Polsce. Koncern obsługuje 25 tys. klientów, zatrudnia 2273 etatowych pracowników. Produkuje 9,3 mln t pasz rocznie.

Tasomix działa na rynku od 27 lat. Firmę założył w 1992 r. w Biskupicach Ołobocznych hodowca drobiu Tadeusz Sobczak.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat