Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Indykpol inwestuje w zakład w Olsztynie

Indykpol rozbuduje w Olsztynie zakład przetwórstwa drobiu. Za co najmniej 120 mln zł firma wybuduje nowe obiekty – wychładzalnię i budynek oszałamiania farmakologicznego oraz rozbuduje halę rozbioru i patroszenia. Powiększona zostanie także powierzchnia magazynu wyrobów gotowych wraz ze strefą odpadów (powierzchnia budynków zwiększy się o ponad 7 tys. m2).

Spółka planuje wyposażenie zakładu w nowoczesne linie technologiczne wraz z maszynami i urządzeniami. Zastosowana nowa technologia będzie jedną z najnowocześniejszych na świecie – jedyną tego typu funkcjonującą w branży indyczej w Polsce. W związku z inwestycją Indykpol utworzy co najmniej 10 nowych miejsc pracy.

Indykpol SA jest największym w Polsce producentem mięsa i przetworów indyczych, oferuje swoje produkty na terenie kraju oraz na rynku Unii Europejskiej.

Historia firmy rozpoczęła się w 1951 r. wraz z powstaniem Ekspozytury Centrali Jajczarsko-Drobiarskiej w Olsztynie. 13 lat później zakład został oddzielony od centrali i wówczas powstały samodzielne Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie. W 1991 r. zostały one sprywatyzowane i rozpoczęły działalność pod nazwą Indykpol. 

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat