Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
MacroSpeed GREEN – siła magnezu i siarki

Trudno osiągnąć zadowalające plony o wysokiej jakości bez nawożenia siarką i magnezem. Nawóz mineralny MacroSpeed GREEN firmy Caldena to uniwersalne rozwiązanie na niedobory tych ważnych pierwiastków w glebie. 

Siarka i magnez to pierwiastki często niedoceniane i pomijane przez plantatorów w nawożeniu doglebowym. Tymczasem pełnią one niezwykle istotne funkcje w prawidłowym wzroście i rozwoju roślin. Odgrywają bardzo ważną rolę w procesie fotosyntezy i transporcie substancji odżywczych. Odpowiadają między innymi za właściwy wzrost systemu korzeniowego, pobieranie składników pokarmowych, takich jak fosfor czy azot, oraz wyraźnie zwiększają plonotwórczą efektywność nawożenia azotem. Niestety, w większości polskich województw występuje od 20 do 40 proc. gleb o naturalnie bardzo niskiej i niskiej zasobności w magnez. Przy założeniu niskiej sorpcyjności naszych gleb i ich kwaśnym odczynie powstaje konieczność stosowania skutecznych, wysokorozpuszczalnych nawozów magnezowych, takich jak MacroSpeed GREEN. Ten uniwersalny nawóz nadaje się do nawożenia wszystkich upraw i różnych typów gleb w dowolnym terminie. Można go stosować zarówno przedsiewnie, jak i pogłównie w każdej fazie wegetacyjnej roślin.

Siarkowo-magnezowy nawóz MacroSpeed GREEN zawiera najwyższą koncentrację w 100 procentach rozpuszczalnego w wodzie magnezu i siarki (25 proc. MgO oraz 50 proc. SO3). Forma siarczanowa decyduje o jego dużej dostępności dla roślin, przekładając się na widoczną i plonotwórczą efektywność. Jego gęstość nasypowa wynosi 1280 kg/m3. Wyrównana granulacja (2-5 mm) gwarantuje precyzyjny wysiew i daleki zasięg rozrzutu granul nawet do 40 m, co spełnia oczekiwania rolników powiększających odległości między ścieżkami technologicznymi. 

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat