Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Grupa Azoty nagrodzona na COP24 

Grupa Azoty została doceniona za działania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz 10 zasad United Nations Global Compact podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach. Nagrodę z rąk Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju oraz Javiera Corteza, przedstawiciela UNGC w Nowym Jorku odebrał prezes Grupy Azoty Kędzierzyn Sławomir Lipkowski. 

- Rok temu Grupa Azoty przystąpiła do partnerstwa na rzecz realizacji Agendy 2030, zainicjowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Od tamtego czasu intensywnie pracowaliśmy nad nową strategią zrównoważonego rozwoju. Z dumą prezentowaliśmy nasze dobre praktyki na High Level Political Forum w Nowym Jorku – mówił Sławomir Lipkowski. 

Zaprezentowana niedawno zaktualizowana strategia Grupy Azoty do 2020 r. stawia na innowacje w przemyśle chemicznym i inwestycje w start-upy. Wydatki w obszarach badań, rozwoju i innowacyjności do 2020 r. osiągną 1 proc. przychodów Grupy Azoty.

Grupa Azoty swoją działalność stara się prowadzić rozsądnie korzystając z zasobów wodnych. Tam, gdzie jest to możliwe, Grupa Azoty wprowadza rozwiązania pozwalające na recykling wody. Edukuje też rolników w zakresie efektywnego i zrównoważonego nawożenia, którego celem jest poprawa wydajności wykorzystania zasobów naturalnych. 

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat