Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Nowoczesne biostymulatory z linii Seipro
 
Producent środków ochrony roślin Sumi Agro Poland poszerza swoją ofertę o stymulatory rozwoju roślin, które zawierają wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego. Nowa linia Seipro to efekt zakupienia w 2017 r. przez Sumi Agro hiszpańskiej firmy badawczej Futureco Bioscience.

Futureco Bioscience od ponad 20 lat z sukcesami wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania w sektorze biologicznych środków ochrony roślin i biostymulatorów. Wychodząc naprzeciw trendom budowania plonów przy użyciu naturalnych środków, firmy wspólnie opracowały biostymulatory oparte o substancje wyłącznie pochodzenia roślinnego. Biostymulatory wchodzące w skład oferty Sumi Agro zostały stworzone w oparciu o fizjologię i potrzeby roślin. Są certyfikowane do stosowania w uprawach ekologicznych w Unii Europejskiej. Posiadają także atesty bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska wydane przez PZH-PiB.

Produkty mają określone funkcje: ochrona przed stresem, szybsza regeneracja po stresie czy stymulacja owocowania. Biostymulatory z linii Seipro są dopasowane do potrzeb polskiego rolnictwa i sadownictwa, gdyż zostały przebadane w warunkach polowych oraz laboratoryjnych w naszym kraju.

Obecnie w ofercie biostymulatorów Sumi Agro Poland dostępne są preparaty: Shigeki, Kaishi, Kinactiv Fruit i Kinactiv Initial. Ich skład wyróżnia zawartość L-aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz naturalnych ekstraktów algowych.

Preparat Shigeki, zawierający ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum oraz mikroelementy, stymuluje metabolizm roślin, rozwój systemu korzeniowego oraz zwiększa odporność roślin na stres wywołany przez wysokie temperatury, mróz, grad czy zabiegi  herbicydowe. Zalecany jest do stosowania przed wystąpieniem czynnika stresowego w uprawach zbóż, rzepaku, kukurydzy, ziemniaków, buraków cukrowych, warzyw z siewu i rozsady a także drzew owocowych i upraw jagodowych.

Z kolei Kaishi to biostymulator charakteryzujący się wysoką koncentracją wolnych
L-aminokwasów (biologicznie czynnych) wytwarzanych w procesie hydrolizy enzymatycznej
z surowca pochodzenia roślinnego. Jest szczególnie zalecany do stosowania po okresach stresu abiotycznego. Wspomaga wzrost i rozwój roślin. Można go stosować w tych samych uprawach co Shigeki (z wyjątkiem jagodników). Ze względu na charakter zwilżający formulacji może być łączony z nawozami dolistnymi.

Biostymulatory z linii Seipro to także preparaty przeznaczone dla upraw sadowniczych. Biostymulator Kinactiv Fruit jest wytwarzany z L-aminokwasów pochodzenia roślinnego, wzbogaconych o makro- i mikroelementy. Produkt poprawia rozwój, dojrzewanie oraz wybarwienie owoców, a także wpływa na jakość owoców podczas przechowywania. Zalecany jest do stosowania w sadach jabłoniowych, jagodnikach oraz w uprawach niektórych warzyw.

Kinactiv Initial zawiera w składzie L-aminokwasy (biologicznie czynne) wytwarzane w procesie hydrolizy enzymatycznej z surowca pochodzenia roślinnego oraz naturalne ekstrakty algowe. Produkt poprawia zapylenie, stymuluje zawiązywanie oraz wzrost owoców. Zaleca się stosować go w uprawach sadowniczych, w tym roślin jagodowych oraz niektórych warzyw, których plon części jadalnych uzależniony jest od jakości zapylenia.

Aktualnie na ofertę produktów z linii Seipro składają się cztery produkty, jednak Sumi Agro Poland planuje poszerzenie portfolio marki. W najbliższych latach firma zamierza łączyć biostymulatory z ochroną roślin w celu uzyskiwania wyższych i lepszych plonów.

Więcej informacji na stronach: www.sumiagro.pl, www.seipro.pl 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat