Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Fundament w programie ochrony zbóż

Czym powinien charakteryzować się skuteczny herbicyd do wczesnego zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach? Eliminacją szerokiego spektrum chwastów, aktywnością również w niskich temperaturach, zapewnieniem bezpieczeństwa upraw. Dlatego firma Innvigo opracowała unikalny trójskładnikowy preparat Fundamentum 700 WG, który w lutym uzyskał rejestrację.

Unikalna, trójskładnikowa kompozycja substancji czynnych (tribenuron metylu + metsulfuron metylu + florasulam) zapewnia skuteczną ochronę herbicydową upraw zbożowych, co warunkuje ich prawidłowy wzrost i dalszy rozwój, a w konsekwencji przyczynia się do osiągania większego plonu. Specyfika działania substancji czynnych wchodzących w skład Fundamentum 700 WG, gwarantuje efektywne zwalczanie chwastów dwuliściennych w zbożach, również w niskich temperaturach:

- tribenuron metylu wstrzymuje wzrost i rozwój chwastów. Znany z bardzo wysokiej skuteczności w zwalczaniu chabra bławatka i ostrożnia polnego. Jest bezpieczny dla rośliny uprawnej i może być stosowany nawet do fazy liścia flagowego;

- metsulfuron metylu błyskawicznie wnika do zielonych części chwastów, zapobiega ich wtórnemu wzrostowi po zabiegu. Doskonały w walce z bodziszkiem drobnym, ogranicza również rozwój miotły zbożowej. Skuteczny już w temperaturze 5-6 st. C;

- florasulam to selektywny związek o działaniu układowym. Niezastąpiony w walce z przytulią czepną. Szybko hamuje wzrost i rozwój chwastów, ich całkowite zniszczenie następuje po 7-10 dniach (a w temperaturach ok. 4 st. C do trzech tygodni.)

Nowy trójskładnikowy herbicyd Fundamentum 700 WG będzie dostępny w sprzedaży już niebawem.

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat