Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Hodowla Roślin Strzelce nagrodzona przez ministra rolnictwa

Podczas zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach Hodowla Roślin Strzelce sp. z o.o. Grupa IHAR została nagrodzona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

To najważniejsze, prestiżowe wyróżnienie wręczane podczas targów zostało przyznane hodowli w Strzelcach „za skuteczne wdrażanie postępu hodowlanego w rzepaku i zbożach oraz propagowanie nowoczesnych metod hodowli w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki krajowej i światowej”.

Od 2000 r. zarejestrowano 152 odmiany HR Strzelce. Tylko w latach 2015-19 liczba odmian hodowli strzeleckiej wpisanych do rejestrów odmian w różnych krajach Europy wyniosła 58. W Polsce HR Strzelce jest najbardziej efektywną firmą hodowlaną na rynku zbóż. W latach 2015-19 wprowadziła na rynek 39 odmian roślin zbożowych.  

W parze z liczbą odmian idzie ich jakość. Odmiany HR Strzelce większości gatunków roślin rolniczych są wśród liderów rynkowych w Polsce: pszenica ozima Euforia, pszenżyto ozime Meloman, owies Bingo, jęczmień Radek, rzepak ozimy Chrobry i Monolit, rzepak jary Markus i inne). Uzyskanie wysokiej wydajności nie byłoby możliwe bez wdrożenia do rutynowych prac hodowlanych nowoczesnych metod, dzięki którym efekty prowadzonych prac są łatwiejsze do przewidzenia, a czas wytworzenia nowej odmiany został znacząco skrócony. 

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat