Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Fendt z medalem i wyróżnieniem

Podczas XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech 2019 w Kielcach  ciągnikowi rolniczemu Fendt 516 Vario przyznano medal za rozwiązania konstrukcyjne poprawiające bezpieczeństwo i komfort pracy, a zestaw kosiarek tylnych Fendt Slicer 911 TL otrzymał wyróżnienie za rozwiązania poprawiające niezawodność i bezpieczeństwo obsługi.  

Fendt 516 Vario o mocy maksymalnej 171 KM napędza silnik Deutz o pojemności 4,04 l. W celu osiągnięcia wysokiej wydajności w silniku zastosowano technikę czterozaworową i wysokociśnieniowy wtrysk paliwa Common Rail. Ciągnik spełnia najwyższe wymagania dotyczące normy emisji spalin dzięki zastosowaniu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i bezobsługowego filtra cząstek stałych SCF. Zaletą filtra SCF jest sposób jego oczyszczania – bez konieczności dodatkowego wtrysku paliwa, co skutkuje niższym jego zużyciem i jednocześnie ochroną środowiska naturalnego.

Do przeniesienia napędu zastosowano przekładnię bezstopniową Vario ML 90, która pozwala na jazdę z prędkością od 0,02 do 50 km/h. Prędkości super pełzające są dostępne w standardzie. Ciągnik standardowo wyposażono w system TMS. Zarządza on pracą silnika i przekładni, dobierając najodpowiedniejsze ustawienia do wykonywanej pracy, dbając, aby zużycie paliwa było jak najniższe.

Dla zapewnienia komfortu pracy operatora ciągnik wyposażony został w nowoczesną kabinę VisioPlus. Bardzo dobra widoczność i ergonomia zapewnią optymalne warunki pracy. Zagięta na dach przednia szyba zapewnia komfortową pracę również z ładowaczem czołowym. Szerokie pole widzenia wpływa nie tylko na wydajność i komfort pracy, ale także na wysoki poziom bezpieczeństwa. Na wysoki komfort ma też wpływ standardowo montowana amortyzacja osi przedniej. Do obsługi i programowania ciągnika zastosowano dotykowe terminale 7 lub 10,4 cala. Ich intuicyjna obsługa zapewni nie tylko łatwy dostęp do wielu funkcji ciągnika, ale również dzięki systemowi VarioDoc Pro pozwoli na zbieranie informacji o wykonywanych pracach, ich dokumentowanie i przesyłanie do bazy danych gospodarstwa.

Natomiast nowe zestawy tylnych kosiarek dyskowych Fendt Slicer 911TL oraz 991TL w połączeniu z przednią kosiarką 3060FP zapewniają wysokowydajny zbiór czystego pokosu.

Zestawy tylnych kosiarek są dostępne w dwóch szerokościach roboczych: 8,3 i 9,3 m. Mogą być konfigurowane do współpracy z kondycjonerami oraz przenośnikiem zbierającym pokos. Standardowo wyposażone są we wszystkie rozwiązania podnoszące komfort obsługi i wydajność pracy znane z mniejszych modeli kosiarek. Układ hydropneumatycznego odciążania Turbo Lift z automatyczną kalibracją działa niezależnie na lewy i prawy zespół koszący.

Czołowa kosiarka 3060FP z zawieszeniem wahliwym o dużym kącie wychylenia gwarantuje skuteczne kopiowanie terenu, a układ odciążania belki tnącej zapewnia ochronę podłoża i zapewnia czysty pokos. Belki tnące z indywidualnymi przekładniami kątowymi zapewniają równomierne przeniesienie mocy na każdy dysk koszący. Układ zabezpieczenia dysków w postaci wymiennych tarcz Drive Guard skutecznie chroni układ napędowy maszyn. Łatwa wymiana tarcz gwarantuje krótkie czasy przestojów w przypadku kolizji z przeszkodą.

Belki tnące fabrycznie wypełnione są olejem niewymagającym okresowej wymiany, a w razie konieczności naprawy po latach eksploatacji wszystkie części belki tnącej mogą być wymieniane indywidualnie.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat