Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży
Arkop wspiera rośliny po zimie

Oferta firmy Arkop wzbogaciła się o biostymulatory AminoSelenit oraz AminoStymulanit. Unikalna formuła oparta na synergistycznym działaniu aminokwasów, selenu oraz innych związków korzystnie wpływa na plonowanie i zrównoważony rozwój roślin.

Oba produkty przeznaczone są do stosowania we wszystkich uprawach: rolniczych, warzywniczych i sadowniczych. Doświadczenia przeprowadzane w niezależnych placówkach badawczych w Polsce wykazały wzrost plonu papryki o ok. 30 proc. w porównaniu z kontrolą. Bardzo dobrze wypadły również badania prowadzone na kukurydzy – stwierdzono istotny wzrost średniej masy korzeni, wzrost biomasy pędu w fazie wiechowania, przyrost plonów zielonej i suchej masy na kiszonkę, intensyfikację pobierania makroskładników (N i P), a także wzrost zawartości Ca i Mg w plonie suchej masy na kiszonkę. W uprawie jabłoni Ariwa zastosowanie AminoStymulanitu spowodowało istotne zwiększenie liczby uformowanych owoców, a także większe plony.

Selen to pierwiastek o niezwykłych właściwościach. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmów żywych. Jego niedobór może prowadzić m.in. do dysfunkcji układów nerwowego i krążenia, chorób tarczycy oraz zaburzeń płodności. Aminokwasy z kolei działają stymulująco na wzrost roślin i akumulację biomasy oraz wpływają na poprawę parametrów ilościowych i jakościowych plonu. Niwelują skutki stresów, regulują pobieranie składników mineralnych.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów oraz mając na względzie zrównoważony rozwój roślin, zalecane jest stosowanie obu produktów – AminoSelenitu oraz AminoStymulanitu jednocześnie.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat