Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Firma Horsch pracuje nad autonomicznym opryskiwaczem

Istniejąca od 1984 r. firma Horsch Maschinen GmbH powstała na bazie rodzinnego gospodarstwa. Od czasu rozpoczęcia działalności spółka kładzie nacisk na racjonalne i inteligentne wykorzystanie produkowanego sprzętu rolniczego. Horsch specjalizuje się w trzech działach techniki rolniczej: uprawie gleby, siewie oraz ochronie zasiewów. Obrót firmy w 2018 r. sięgnął 400 mln euro w trzech zakładach na terenie Niemiec, Rosji i Ameryki Południowej.

Dzięki inicjatywie Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, 21 marca firma zaprezentowała na wykładzie otwartym swoją wizję nowoczesnego rolnictwa. Horsch opiera produkcję na doświadczeniach, testach i rozmowach z klientami, a połączenie tego z wizjonerstwem właścicieli pozwala wprowadzać na rynek produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb rolników. Jak powiedział Michael Braun, odpowiedzialny za marketing produktu, maszyny do uprawy bezorkowej firma projektowała, kiedy na polach jeszcze królowały pługi. Teraz wiemy już, a potwierdzają to badania naukowe, że przy tym systemie uprawy gleba zatrzymuje więcej wilgoci niż uprawiana tradycyjnie, orkowo, lepszy jest też rozwój systemu korzeniowego roślin.

Kolejnym krokiem jest właściwy i precyzyjny siew nasion, coraz częściej połączony z nawożeniem startowym. Inteligentne podejście do kopiowania terenu, właściwej głębokości siewu nasion i nawozu oraz odpowiedni dobór siły nacisku redlic siewników pozwala uzyskiwać wyrównane i wysokie plony.

W świetle najnowszych dyrektyw unijnych oraz cen środków ochrony roślin, w interesie każdego rolnika jest takie wykonywanie zabiegów, by były jak najskuteczniejsze, a przy tym nie naruszały norm i zasobów portfela. Pomagają w tym opryskiwacze firmy Horsch. Prawdopodobnie na najbliższych targach Agritechnica w Hanowerze (10-16 listopada 2019 r.) spółka zaprezentuje swój pierwszy autonomiczny opryskiwacz samojezdny.

Podsumowując wykład o wpływie uprawy, nawożenia i ochrony roślin na jakość i wysokość plonów inż. Michael Braun podkreślił, że najważniejszym narzędziem w pracy rolnika jest właściwe zrozumienie przez niego i interpretacja wszystkich czynników wpływających na efekt końcowy produkcji. Z tym każdy producent musi poradzić sobie sam.

Krzysztof Klette


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat