Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Cirrus z Minimum TillDisc

Siewnik Cirrus firmy Amazone oferuje szeroką gamę nowoczesnych narzędzi uprawowych, w zależności od wymagań klienta. Poza standardowymi talerzami z drobno lub grubo uzębionym polem, o średnicy 460 mm, Cirrus może być wyposażony w nowe talerze faliste Minimum TillDisc.

Talerzy falistych Minimum TillDiscw siewniku Cirrus przy rozstawie rzędów 16,6 cm można używać bezpośrednio przed redlicami do cięcia gleby, resztek pożniwnych lub żywej masy organicznej. Wzruszają one wyraźnie mniej gleby niż konwencjonalne. Na obszarach o podwyższonych oporach i porośniętych trawą talerze faliste mogą być skutecznym rozwiązaniem, ponieważ idealnie nadają się do „pozornej uprawy”.

Minimum TillDisc to narzędzie wielofunkcyjne, które pomaga również w tworzeniu „zielonych mostów”, w celu efektywnego zwalczania chwastów i erozji. Resztki pożniwne oraz rosnące lub obumarte rośliny są cięte tylko w obszarze talerzy w celu zasiania nasion za pomocą redlic talerzowych podążających za talerzami. Metoda ta może być stosowana w już istniejących uprawach mieszanek paszowych w celu dosiania nowych kultur lub w celu zminimalizowania szkód spowodowanych zimowaniem.

Zastosowanie Minimum TillDisc na suchych obszarach pozwala na uprawę pasową oszczędzającą wodę, ponieważ uprawiany jest tylko pas bezpośrednio przed redlicami. Na glebach wilgotnych i kleistych pole talerzy falistych wynosi na powierzchnię mniej grudek niż w przypadku normalnych talerzy. Zastosowanie Minimum TillDisc sprawia, że Cirrus jest lżejszy, co zmniejsza zużycie paliwa.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat