Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że ustawa "odorowa" powinna wejść w życie?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania
Tak, ale w innym kształcie


Wiadomości z branży

Połączenie spółek Kazgod i Dalgety

12 listopada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Dalgety Agra Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu kontroli nad spółką Kazgod z siedzibą w Błoniu, na wniosek Dalgety z 26 sierpnia 2015 r.

„Tym samym transakcja warta 92,5 mln zł stanie się faktem, a scalanie łączących się firm zaowocuje powstaniem na rynku polskim nowej, silnej organizacji, która już na wstępie zajmie miejsce wicelidera w branży” - poinformowała w komunikacie prasowym spółka Kazgod.

Grupa Kazgod i Dalgety Agra Polska zadecydowały o stworzeniu w efekcie połączenia nowego przedsiębiorstwa, które będzie bazowało na potencjale wszystkich firm objętych połączeniem (Dalgety, Kazgod, Agro-Bakałarzewo oraz Agro-Plus). Siedzibą nowej firmy Agrii Polska sp. z o.o. będzie Poznań, a będzie ona działać na terenie całego kraju w oparciu o sieć sprzedaży i centra logistyczne stworzone dotychczas przez oba podmioty. Nowa firma od razu trafi na listę stu największych przedsiębiorstw w Polsce. Wysokość odprowadzanych przez nią do polskiego budżetu podatków dochodowych (CIT i PIT) wyniesie ok. 15 mln zł. W następnych trzech latach firma zamierza zainwestować w Polsce ponad 20 mln zł, które mają być przeznaczone m.in. na rozwój produkcji nawozów dolistnych i drugą fabrykę nasienną.

Tak więc Agrii Polska będzie wyróżniała się: największą w branży siecią sprzedaży, działającą na terenie całego kraju, największym w Polsce zespołem agronomów z wysokimi kompetencjami, podnoszonymi dzięki regularnym szkoleniom oraz współpracy z instytutami badawczymi, bardzo szeroką ofertą środków ochrony roślin, nasion, nawozów i nowoczesnych rozwiązań niepestycydowych, w tym rynkowymi bestsellerami – nasionami Dalgety i nawozami dolistnymi FoliQ, profesjonalnym i doświadczonym działem badań i rozwoju, sprawną obsługą – firma dysponować będzie ośmioma dużymi centrami logistycznymi.

- Scalenie Grupy Kazgod i Dalgety pod wspólną marką Agrii daje nam szansę na skuteczną i sprawną integrację pod mocnym i rozpoznawalnym szyldem - mówi Rafał Prendke, dyrektor zarządzający Dalgety Agra Polska, która jest spółką należącą do grupy kapitałowej Origin Enterprises Plc z siedzibą w Dublinie (Irlandia), zajmującą się kompleksową obsługą rolnictwa. Natomiast Kazgod sp. z o.o., który był kontrolowany przez Kazimierza Kuźmińskiego (oraz jego spółki zależne) prowadzą działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, materiału siewnego zbóż i pasz dla zwierząt hodowlanych oraz skupu płodów rolnych.

(Fem)

Zapraszamy do zakupu prenumeraty naszego miesięcznika, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat