Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy targi rolne są potrzebne rolnikom?
 
Tak
Nie
Nie wiem


Wiadomości z branży
Nowe ciągniki Steyr

Nowa seria Expert CVT poszerza gamę ciągników marki Steyr o małej mocy w segmencie od 100 do 130 KM. W jej skład wchodzą ciągniki o mocy znamionowej 100 KM (4100 Expert CVT), 110 KM (4110 Expert CVT), 120 KM (4210 Expert CVT) i 130 KM (4130 Expert CVT).

Dzięki spełniającemu wymogi normy Stage V 4-cylindrowemu silnikowi NEF o pojemności skokowej 4,5 l, wszystkie modele rozwijają dodatkową moc 10 KM. Specjalnie zaprojektowany układ neutralizacji spalin schowany jest pod maską silnika, co zapewnia operatorowi optymalną widoczność.  

Dwuzakresowa przekładnia bezstopniowa pozwala na płynne przyśpieszanie od postoju do maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40 km/h, która dzięki funkcji Eco może być rozwijana przy niższych obrotach silnika, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa. Optymalne działanie przekładni bezstopniowej zapewnia podwójne sprzęgło. Ponadto przekładnia CVT posiada jako standardowe wyposażenie funkcję aktywnego zatrzymania, która ułatwia zatrzymywanie się i ruszanie ciągnikiem na pochyłościach. Również przy dużym obciążeniu przekładnia bezstopniowa S-Control z układem sterowania przełożeniami i silnikiem S-Tronic szybko dobiera właściwy bieg, zapewniający płynne przenoszenie mocy i maksymalny moment obrotowy.

Układ podstawowych elementów sterowania i interfejs użytkownika umożliwia operatorom szybkie opanowanie obsługi ciągnika Expert CVT i osiągnięcie wysokiej wydajności pracy.

Układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu i z przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) cechuje szybka i dynamiczna reakcja na zapotrzebowanie na moc hydrauliczną zgłaszane przez przedni lub tylny zaczep, jak i ładowacz czołowy. Przepływ oleju w układzie ma miejsce tylko na żądanie operatora. Wszechstronność ciągnika Expert marki Steyr jeszcze bardziej zwiększają przedni TUZ i WOM. Uniwersalna rama wspornikowa przedniej osi zapewnia pełną integrację przedniego TUZ-u i WOM-u z konstrukcją ciągnika, a dzięki temu gwarantuje uporządkowany układ, łatwość użytkowania i optymalną widoczność. Zarówno przedni TUZ, jak i WOM są sterowane elektronicznie, a ich przyciski obsługowe znajdują się w łatwo dostępnym miejscu z przodu ciągnika.

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat