Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Windsar 250 EC – nowy regulator wzrostu

Regulator wzrostu Windsar 250 EC to nowość w ofercie Ciech Sarzyna. Środek ma formę płynnego koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Zawiera substancję aktywną – trineksapak etylu (250 g/l).

Działa systemicznie i jest pobierany głównie przez liście i źdźbła zbóż, a następnie przenoszony do tkanek merystematycznych, zapobiegając nadmiernemu wydłużaniu się międzywęźli. Nie powoduje redukcji długości korzeni i masy rośliny.

Nowy regulator wzrostu charakteryzuje się szerokim zakresem stosowania, wspierając rozwój pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, żyta ozimego, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego oraz owsa siewnego. Dzięki długiemu okresowi aplikacji jest elastyczny w stosowaniu oraz ekonomiczny – ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu zapobiegając wyleganiu.

Windsar 250 EC w zbożach jarych można stosować w dawce 0,4 l/ha, natomiast w zbożach ozimych od 0,3 do 0,6 l/ha. Konkretna dawka produktu dla poszczególnych gatunków zbóż określona jest w etykiecie.

Intensywność działania środka zależy od fazy rozwojowej rośliny uprawnej, odmiany, stanowiska oraz warunków atmosferycznych. Najsilniejszemu skróceniu ulegają międzywęźla intensywnie wydłużające się w okresie stosowania środka. Także odmiany genetycznie wysokie reagują na działanie środka silniejszym skróceniem międzywęźli. Regulator wzrostu zapobiega wyleganiu roślin uprawianych w technologiach intensywnych, z wysokim poziomem nawożenia azotowego. 

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat