Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Największa sprzedaż w historii firmy Horsch

W ubiegłym roku niemiecka firma Horsch (produkująca maszyny rolnicze) osiągnęła najwyższą sprzedaż w swojej historii. Wyniosła ona 402 mln euro. To trzeci rok z rzędu, w którym firma odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku.

Istnieje wiele powodów tego sukcesu. Wzrost w stosunku do roku 2017, który wyniósł 12 proc. (358 mln euro), można tłumaczyć tym, że we wszystkich fabrykach poczyniono znaczne inwestycje w zakresie serwisu, badań i rozwoju. Ważnym dokonaniem było wprowadzanie wielu innowacji do maszyn, które poprzez coraz bardziej indywidualną konfigurację są coraz lepiej dopasowywane do indywidualnych potrzeb poszczególnych rynków.

Udział eksportu w obrotach firmy wynosi 81 proc., przy czym wzrosła również sprzedaż w Niemczech. Eksport do krajów wschodnioeuropejskich wynosi 50 proc. Sprzedaż do krajów Europy Zachodniej to 23 proc. eksportu, przy wzroście obrotów o 35 proc. w porównaniu z rokiem 2017. Reszta to eksport do USA, Brazylii czy Chin. Obroty na tych rynkach wzrosły w sposób istotny, co wynika między innymi z rozszerzania rynków zbytu, z rozpoczęcia produkcji oraz – jak w przypadku Brazylii – z rozpoczęcia sprzedaży.

W ub.r. Horsch odnotował wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktów, zwłaszcza opryskiwacze i siewniki punktowe utwierdziły swoją pozycję na rynku.

W tym roku na listopadowej wystawie Agritechnica Horsch zaprezentuje nie tylko nowości produktowe. Po raz pierwszy w centrum zainteresowania firmy znalazły się bowiem rozwiązania dla rolnictwa hybrydowego, które stanowi połączenie metod ekologicznych i konwencjonalnych w produkcji polowej. Klienci mogą zatem liczyć na mechaniczną pielęgnację łanu i dodatkowe innowacyjne rozwiązania. Obecnie firma prowadzi doświadczenia w gospodarstwach doświadczalnych.

Wiedza agronomiczna przekazywana bezpośrednio na seminariach oraz za pomocą materiałów informacyjnych, takich jak np. magazyn terraHORSCH przeznaczony dla klientów firmy, wspiera ich pracę. Dzięki aplikacjom, technologiom Internet of Things lub pojedynkowaniu zboża SingularSystem (technologia nagrodzona złotą pieczęcią jakości DLG za jakość pracy) Horsch w coraz większym stopniu staje się dostawcą rozwiązań dla nowoczesnej i zrównoważonej produkcji żywności.

Obecnie dla firmy we wszystkich krajach pracuje 1600 osób. Aby zaspokoić rosnący popyt na maszyny we wszystkich niemieckich fabrykach trwają inwestycje o wartości 30 mln euro. W zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu ukończono nową halę, a powierzchnia fabryki produkującej opryskiwacze w Landau prawie się potroiła. Największe inwestycje prowadzone są  w siedzibie firmy w Schwandorfie (za 23 mln euro).

oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat