Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy popierasz protesty AGROunii?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
 Aplikacja Claas Fleet View

W czasie żniw kombajn musi pracować tak długo, jak pozwala na to pogoda, ponieważ każdy przestój powoduje dodatkowe koszty dla rolnika. Z Fleet View, nową aplikacją Claas na tablety i smartfony istnieje możliwość takiej koordynacji całej floty maszyn żniwnych, aby kombajn mógł pracować bez przestojów.

Aplikacja nieustannie informuje wszystkich kierowców (operatorów) w łańcuchu logistycznym o aktualnych poziomach napełnienia zbiornika ziarna i o pozycji poszczególnych kombajnów. Informacja ta pomaga kierowcom pojazdów odbierających ziarno zdecydować, który kombajn powinien zostać rozładowany jako następny. Na wyświetlaczu widać pozycje wszystkich kombajnów w czasie rzeczywistym, jak również poziomy napełnienia ich zbiorników ziarna. Informacja ta pozwala kierowcy natychmiast zdecydować, do którego kombajnu powinien jechać do rozładunku i jaką trasę powinien wybrać.

Ciągły przepływ informacji między kombajnem zbożowym a pojazdami odbierającymi ziarno jest możliwy za sprawą czterech czujników w zbiorniku ziarna, kwantymetru oraz modułu transmisji w kombajnie. Poziom napełnienia kombajnu jest stale mierzony za pomocą kwantymetru i czujników w zbiorniku. Aktualne dane poziomu napełnienia są stale przekazywane przez moduł komunikacyjny do tabletu lub smartfona za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej. Ponieważ ilość przesyłanych danych jest bardzo mała, Fleet View działa doskonale także w regionach o słabym zasięgu sieci telefonii komórkowej. Dane pozycji geograficznych kombajnów, które są wymagane przez system, uzyskuje się poprzez moduł komunikacyjny, który jest także wykorzystywany przez system Claas Telematics.

Kompletna aplikacja z osprzętem i oprogramowaniem wejdzie do produkcji seryjnej w październiku 2016 r. i będzie można ją stosować na tabletach i smartfonach z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Pobranie aplikacji będzie bezpłatne, gdy sprzęt wymagany przez system będzie już zainstalowany w systemie Telematics w kombajnie (z wyjątkiem kwantymetru). Użytkowanie aplikacji Fleet View będzie możliwe na podstawie licencji, którą będzie można kupić wraz z maszyną. W przyszłości cały moduł Fleet View będzie dostępny jako opcja dla wszystkich modeli kombajnów Lexion i Tucano – od roku modelowego 2016.

(Fem)

 

Zapraszamy do zakupu prenumeraty naszego miesięcznika, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat