Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży

25-lecie firmy ADOB

Z okazji swojego jubileuszu firma ADOB zaprosiła 25 marca do Poznania na konferencję w hotelu Sheraton nie tylko dziennikarzy, ale też przedstawicieli firm partnerskich oraz rolników, którzy stosują jej produkty – nawozy dolistne.

– Obchodzimy nie tylko 25-lecie działalności naszej firmy, ale też 25-lecie współpracy z BASF i licencji na Basfoliary – mówił założyciel i prezes spółki ADOB Adam Nawrocki. Przypominał też inne ważne fakty z historii firmy: 1996 r. – przejęcie pakietu akcji Zakładów Chemicznych Złotniki we Wrocławiu, 1998 r. – podpisanie umów dystrybucyjnych dotyczących nawozów produkowanych przez ADOB z firmami Yara, SQM, ICL, 2002 r. – otrzymanie patentu na biodegradowalny chelat IDHA (wspólnie z Bayer AG), jedyny taki syntetyczny produkt na świecie, 2010 r. – uzyskanie grantu w ramach programu Innowacyjna gospodarka na technologię oraz produkcję chelatu HBED, poprzedzone uzyskaniem patentu światowego.

W 2011 r. firma została członkiem International Zinc Association, które zajmuje się badaniem zawartości cynku w glebie i wpływem cynku w pożywieniu na zdrowie ludzi. W 2012 r. spółka uzyskała członkostwo w Working Group 5 KE, która zajmuje się analityką oraz normami dotyczącymi mikroelementów. W 2013 r. ADOB zaczął produkować nawozy w nowej technologii 2.0. W 2014 r. podpisał umowę z Zakładami Azotowymi Puławy na dystrybucję swoich nawozów mikrostartowych.

ADOB jest właścicielem 9 patentów światowych, które obejmują produkty i technologie produkcji, w portfolio spółki znajduje się 286 produktów (w tym nawozy Basfoliar 2.0, nawozy jednoskładnikowe, doglebowe, chelaty, siarczany magnezu, azotan wapnia, azotan magnezu), które sprzedawane są w 70 krajach. Wartość eksportu stanowi 72 proc. ogólnych obrotów firmy, która zatrudnia 235 osób.

(Fem)

Zdjęcia Tytusa Żmijewskiego można obejrzeć w naszej fotogalerii


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat