Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Ankieta dla posiadaczy średnich i dużych gospodarstw 

Agencja badawcza Kleffmann Group zachęca rolników do wzięcia udziału w akcji promocyjnej. Za udział w badaniach panelowych gospodarstw, które uprawiają określone gatunki roślin rolniczych na areale powyżej 100 ha, rolnicy otrzymają voucher na roczny abonament do portalu My Data Plant na powierzchnię do 50 ha (wartość vouchera na każdą uprawę to 200 euro). 

Aplikacja My Data Plant pozwala monitorować pola na podstawie danych pozyskiwanych z satelitów, które średnio co pięć dni skanują uprawy, sprawdzając poziom chlorofilu, stres wodny, rozłożystość liści i inne parametry, które obrazują stan roślin.

W wyniku połączenia tych informacji uzyskuje się mapę biomasy, na której widać strefy łanów mocniejsze oraz słabsze. Na tej podstawie rolnik generuje mapy nawożenia, które dają możliwość aplikacji zmiennej dawki nawozów w zależności od sytuacji na polu. Dzięki satelitarnej analizie stref glebowych połączonej z mapą biomasy można również przygotowywać mapy ze zmienną dawką wysiewu nasion. Mapy te można zaciągnąć do rozsiewacza nawozów, opryskiwacza, rozrzutnika obornika czy siewnika. Zalety tej technologii to głównie oszczędności nawozów i nasion oraz lepsze wykorzystanie potencjału pól prowadzące do wzrostu plonów. 

Opinię jednego z klientów My Data Plant można obejrzeć na stronie http://www.idz.do/opiniaomydataplant 

Rolnicy, którzy chcą wziąć udział w akcji promocyjnej Kleffmann Group powinni skontaktować się z Jakubem Brzoskim, konsultantem ds. rolnictwa precyzyjnego, tel. 61 64 73 961 i 517 229 520. Więcej informacji na: www.mydataplant.com i www.kleffmann.com 

***

Kleffmann Group to agencja badawcza, która od 25 lat jest czołowym usługodawcą w dziedzinie badań rynku rolniczego. Kompleksowo zbiera informacje z wielu sektorów rolnictwa (nasiennictwo, ochrona roślin, maszyny rolnicze, chów i hodowla zwierząt, ogrodnictwo). W ciągu roku ankieterzy przeprowadzają ponad 10 tys. rozmów z rolnikami i ekspertami do spraw rolnictwa, co sprawia, że ich wiedza na temat rynku jest zawsze aktualna. Kleffmann Group jest członkiem Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy. 

oprac. (Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat