Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Nowe zaprawy firmy Corteva Agriscience
 
Technologia LumiGEN opracowana przez firmę Corteva Agriscience i przeznaczona do stosowania z jej markami nasion Pioneer i Brevant, to pakiet premium Seed Applied Technology (SAT), zapewniający zintegrowane, holistyczne podejście, umożliwiające rolnikom maksymalizację zysku z upraw.

Wśród produktów znajdują się środki grzybobójcze do zaprawiania nasion Lumisena i Lumiflex oraz środek owadobójczy do zaprawiania nasion Lumiposa. Lumisena to zaprawa fungicydowa, która znajdzie się w sprzedaży w UE w 2021 r.

Technologia LumiGEN, przeznaczona do zaprawiania nasion rzepaku, kukurydzy i słonecznika, zmniejsza ryzyko uprawy i wspomaga wzrost roślin. W efekcie działania zaprawy nasiona zyskują większą tolerancję na stres oraz szybciej się rozwijają, co umożliwia osiągnięcie większego plonu. Ta innowacyjna i precyzyjna technologia istnieje w kilku wersjach, które chronią wysokowydajne nasiona przed owadami i grzybami oraz działają jako środek odstraszający ptaki. Pomagają nasionom radzić sobie ze stresem środowiskowym spowodowanym m.in. przez zmiany pogody lub suszę.

oprac. (Fem)

 

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat