Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy Pani/Pana gospodarstwo spełnia wymogi Dyrektywy azotanowej?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Ekologiczne produkty nawozowe

Firma Nourivit Polska z siedzibą w Inowrocławiu zorganizowała spotkanie, podczas którego zaprezentowała swoje produkty nawozowe.

Krzysztof Kucharski z firmy Nourivit oraz Wiesław Dąbek ze współpracującej firmy Bonduelle przedstawili mechanizm ich działania i efekty stosowania oraz kalkulację kosztów i opłacalności wykonywania zabiegów przy użyciu tych produktów. Wśród prezentowanych nawozów znalazły się Nourivit oraz Nourivit Plus.

Ten pierwszy jest preparatem dolistnym wytwarzanym z naturalnych skał bez dodatków chemicznych. Jest dostępny w formie proszku, który w kilku etapach mielenia zostaje rozdrobniony do wielkości nanometrycznych. Jego główne składniki to wapń i magnez. Natomiast Nourivit Plus to preparat w formie płynnej, w skład którego wchodzą m.in. bakterie kwasu mlekowego, drożdże oraz bakterie wspomagające proces fotosyntezy. Obydwa nawozy można mieszać ze sobą oraz ze środkami ochrony roślin. Producent rekomenduje wykonanie trzech zabiegów w uprawach ozimych. Pierwszy w stadium 3-5 liści lub po ruszeniu wegetacji, natomiast kolejne dwa po upływie 14 dni od momentu wykonania poprzedniego zabiegu. 

Zapraszamy do zakupu prenumeraty naszego miesięcznika, gdzie znajdziecie Państwo więcej ciekawych informacji


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat