Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Barrier Si-Ca

Nawóz dolistny Barrier Si-Ca jest sztandarowym produktem meksykańskiej firmy Cosmocel, która działa w branży rolniczej od 60 lat. W Polsce dystrybutorem produktów Cosmocel jest Osadkowski SA.  

Barrier Si-Ca to unikatowe połączenie wapnia i krzemu w formie organicznej, całkowicie przyswajalnej dla rośliny. Łatwo się miesza z insektycydami, fungicydami i innymi nawozami dolistnymi. Podstawowe działanie Barrier Si-Ca w roślinie polega na regeneracji tkanki po uszkodzeniach mrozowych, szkodnikach i patogenach. W uprawach ziemniaka, jako partner fungicydów, chroni rośliny przed wnikaniem patogenów, tworzy fizyczną barierę na powierzchni liścia i łodygi.

Dodatkowym działaniem krzemu i wapnia jest ograniczenie transpiracji wody z rośliny w upalne dni. Krzem w formie kwasu ortokrzemowego, czyli przyswajalnego dla rośliny, doskonale sprawdza się nie tylko w uprawach ziemniaka, ale też w innych (jagodniki, sady, warzywa, zboże, rzepak).

Barrier Si-Ca jest kluczowym produktem opracowanej przez firmę Osadkowski SA technologii DSG „Don’t Stop Grow” (nieprzerwany wzrost), która cieszy się coraz większym uznaniem wśród rolników. Technologia DSG to schemat zabiegów zaplanowanych w danej uprawie (począwszy od zaprawiania nasion lub bulw), które mają na celu wspomaganie wzrostu i rozwoju roślin. Doświadczenia ścisłe w 2018 r. na polach RZD Żelazna koło Skierniewic wykazały, iż technologia DSG dała wzrost plonu handlowego ziemniaków o 21 proc. w porównaniu z kontrolą. 

 

Technologia

Plon ziemniaków w t

 

Technologia DSG – plon netto handlowy

54,830 t

 

Kontrola – plon netto

45,350 t

 

 oprac. (Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat