Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy otrzymałeś/aś już pomoc po ubiegłorocznej suszy?
 
Tak
Nie
Nie składałem/am wniosku


Wiadomości z branży
Corteva Agriscience z Pro Farm Technologies

Corteva Agriscience i Pro Farm Technologies, fińska spółka z branży technologii rolniczej zajmująca się opracowywaniem nowatorskich preparatów biologicznych zawarły wieloletnią strategiczną umowę handlową na wyłączność w Europie. Wspólnie zajmą się opracowaniem i komercjalizacją linii preparatów biologicznych do stosowania w nasiennictwie, które będą oparte na zastrzeżonej platformie technologicznej Pro Farm.

– Cieszymy się na współpracę z Pro Farm Technologies, dzięki której powstaną zaprawy nasienne o wysokiej wydajności. Produkty te poprawiają zdrowotność roślin i uwzględniają oczekiwania konsumentów – mówi Andre Negreiros z Corteva Agriscience. Prowadzone przez Pro Farm badania nad naturalnymi biopolimerami doprowadziły do opracowania nowej platformy biologicznej opartej na substancjach biologicznych pochodzenia roślinnego połączonych z zastrzeżonymi i opatentowanymi preparatami charakteryzującymi się wysokim poziomem skoncentrowania i biodostępności. Produkty do stymulacji wzrostu nasion, powstałe w wyniku tych badań, przyspieszają proces ukorzeniania się roślin i kiełkowania oraz przyczyniają się do poprawy ogólnego zdrowia roślin. Corteva wprowadzi na rynek europejski pierwsze produkty dla upraw kukurydzy, słonecznika i rzepaku na 10 mln ha w sezonie 2020/2021.

– To szansa dla Pro Farm, by z naszą ofertą preparatów biologicznych dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – mówi Matti Tiainen z Pro Farm Technologies. – W ramach wieloletniej umowy z Cortevą planujemy wspólnie wprowadzić na rynek szereg produktów biologicznych, opartych na naszej nowatorskiej platformie.

Ponadto Corteva Agriscience planuje otwarcie nowego Center of Seed Applied Technologies (SAT) w południowo-zachodniej Francji, w Aussonne. Centrum rozpocznie działalność w przyszłym roku, będzie pierwszym takim obiektem w Europie i trzecim na świecie. Głównymi zadaniami centrum będą rozwój produktów oraz intensywne badania naukowe umożliwiające opracowywanie nowych rozwiązań.

Po nawiązaniu współpracy z Pro Farm Technologies oferta Corteva Agriscience będzie zawierać także produkty biologiczne z technologią SAT, oparte na opracowanej przez Pro Farm platformie technologicznej. Innowacje związane z zaprawianiem nasion zapewnią dokładność dozowania przy aplikacji oraz zwiększoną efektywność. – Ponieważ w technologii SAT nasiona są zaprawiane bezpośrednio zamiast stosowania pestycydu na polu, możliwe jest zmniejszenie śladu środowiskowego rolnictwa – mówi Andre Negreiros z Corteva Agriscience w Europie. – Chcemy zainwestować w ten projekt pięć milionów euro.

(Fem)


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat