Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy jeździsz na spotkania polowe organizowane przez firmy nasienne i chemiczne?
 
Tak, często
Tak, rzadko
Nie jeżdżę


Wiadomości z branży
Nowa oferta Amazone

Rolnicy często mieszają nawozy, aby zaoszczędzić na przejazdach i zredukować koszty eksploatacji urządzeń. Jednak precyzyjny rozsiew nawozów mieszanych staje się coraz trudniejszy wraz ze wzrostem szerokości roboczej, ponieważ różne nawozy mają również różne tory lotu.

Znalezienie odpowiedniego ustawienia dla wszystkich komponentów jest trudne. EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader to narzędzie, za pomocą którego można sprawdzić możliwości mieszania różnych nawozów i określić ustawienia dla mieszanek.

Natomiast AmaSelect Row Amazone umożliwia opryskiwaczom z korpusami rozpylaczy AmaSelect możliwość zdalnego przełączania się z aplikacji całopowierzchniowej na opryski pasowe. Może to zmniejszyć wydatki na środki ochrony roślin nawet o 65 proc. Warunkiem jest zastosowanie specjalnych rozpylaczy SpotFan 40-03, o kącie natryskiwania 40 st. Pracują one bez nakładania się na siebie i aplikują 100 proc. środka ochrony roślin na całą szerokość stożka oprysku. Standardowe zastosowania oprysku pasowego są możliwe przy rozstawie rzędów 50 cm i za pomocą zestawu przedłużek o szerokości rzędów 25 lub 75 cm. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi położeniami rozpylaczy lub pomiędzy aplikacją na pełnym obszarze a pasową jest możliwe za pomocą przycisku na terminalu. Połączenie korpusu rozpylaczy AmaSelect z aktywnym prowadzeniem belki ContourControl w pełni wykorzystuje zalety rozwiązania przy zachowaniu docelowego dystansu od powierzchni.

Środki ochrony roślin różnie działają w zmieniających się warunkach pogodowych. AmaSense Weather Amazone to czujnik, który mierzy aktualną temperaturę i wilgotność w opryskiwaczach Amazone. Integracja czujnika w systemie Nevonex umożliwia udostępnienie danych z czujnika rolnikowi, konsultantowi lub specjalistycznemu systemowi. Podczas aplikacji użytkownik może natychmiast reagować w przypadku pojawienia się krytycznych wartości progowych. W miarę przejazdu opryskiwacza zbierana jest wiedza na temat wytyczania obszarów z różnymi mikroklimatami. Stosowanie środków ochrony roślin może być w ten sposób dostosowane do mikroklimatu.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat