Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Precyzyjna aplikacja gnojowicy

Wspólny projekt John Deere i Vogelsang pokazuje, jak dokładnie można aplikować gnojowicę za pomocą nowego systemu BlackBird Vogelsang z automatycznym sterowaniem sekcji szerokości CFC i precyzyjnymi rozdzielaczami ExaCut ECQ.

Sterownik sekcyjny John Deere obsługiwany za pomocą wyświetlacza 4. generacji w kabinie precyzyjnie otwiera i zamyka poszczególne węże systemu, w zależności od danych dotyczących pozycji GPS cysterny. Zmniejsza to do minimum nakładki i błędy, a tym samym pozwala uniknąć nadmiernej lub niedostatecznej podaży składników odżywczych.

Vogelsang opracował także nową technologię zaworów z miechami powietrznymi w wylotach węży urządzeń rozrzucających. Napompowane mieszki powietrzne zamykają poszczególne sekcje belki lub grupy sekcji belki, dzięki czemu operator może w celu zwolnienia odpowiednich wylotów węża wypuszczać powietrze. Ta elektropneumatyczna kontrola poszczególnych węży umożliwia szybkie i precyzyjne operacje przełączania. Belki aplikacyjne są dostępne w wersjach ze sterowaniem pojedynczym wężem lub ze sterowaniem wylotami węży połączonymi w sekcje.

Kontrola sekcji John Deere jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi satelitarnymi sygnałami korekcyjnymi, od darmowego SF1 po precyzyjny i powtarzalny sygnał RTK. Pozwala to w pełni automatycznie sterować sekcjami belki z dokładnością do +/- 3 cm we wcześniej zdefiniowanych obszarach pola.

Precyzyjne aplikowanie gnojowicy dzięki pełnej integracji obu systemów z terminalem obsługowym John Deere umożliwia Section Control i CFC. Dodatkowa integracja czujnika nawozu HarvestLab 3000 umożliwia ciągły pomiar składników pokarmowych w gnojowicy, dzięki czemu można stosować nie tylko m3/ha, ale także kg N, P i K na ha, jak w przypadku nawozów mineralnych. Czujnik HarvestLab ma certyfikat DLG do pomiaru dokładności N i P, który gwarantuje tak wysoki poziom dokładności, jak akredytowane laboratoria.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat