Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien obowiązywać zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz uboju rytualnego (poza potrzebami krajowych wspólnot religijnych)?
 
Tak
Nie
Nie mam zdania


Wiadomości z branży
Trzy wyróżnienia dla New Holland

Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Rolnictwa i Biologii (ASABE) wybrało trzy innowacje New Holland Agriculture na zwycięzców nagród AE50 2020: podłokietnik SideWinder Ultra, system sterowania przekładnią Ground Speed Management II oraz pomocniczy układ poziomujący w rozsiewaczach pneumatycznych z serii P.

Podłokietnik SideWinder Ultra to zebrane w ergonomiczny sposób w jednym miejscu wszystkie kluczowe elementy sterowania ciągnikiem. Poszczególne grupy obejmują silnik i przekładnię, hydraulikę, media oraz klimatyzację. Elementy sterowania licznych funkcji znalazły się na wielofunkcyjnej dźwigni. Podłokietnik umożliwia pełną personalizację i łatwą konfigurację. Większość funkcji obsługiwana jest poprzez wybór elementów z listy rozwijanej na ekranie dotykowym IntelliView 12. Personalizacja sprzętu obejmuje wybór pomiędzy zaawansowanym joystickiem, dźwigniami sterowania zdalnego oraz położeniem podłokietnika.

System Ground Speed Management II daje ciągnikowi New Holland Dynamic Command nowe funkcje, zachowując podstawowe charakterystyki układu Ground Speed Management pierwszej generacji i zwiększając jego wydajność. Wprowadzono nowy interfejs obsługi pojazdu oraz system kontroli prędkości podobny do tego wykorzystanego w przekładni bezstopniowej Auto Command. Oddziałuje on z kluczowymi funkcjami skrzyni biegów i silnika w celu rozwinięcia i utrzymania prędkości wymaganej przez operatora oraz optymalnego zakresu roboczego, zmniejszając zużycie paliwa i poprawiając wydajność pracy.

Rozsiewacze pneumatyczne z serii P wyposażone w czwarty zbiornik wzbogacone zostały o system automatycznego poziomowania i mieszania. Daje to gwarancję, że drobne ziarno, inokulant lub inne produkty o niewielkich cząstkach dokładnie pokryją rolki pomiarowe w warunkach prawie pustego zbiornika. Inteligentny system wykorzystuje urządzenie do poziomowania mechanicznego, gdy poziomowanie nie jest wymagane – do mieszania. Funkcja ta zapewnia maksymalną wydajność, kiedy produkt przesuwa się powoli w czwartym zbiorniku, zmniejszając również prawdopodobieństwo jego spiętrzania.

(Fem)

 


przeglądaj wszystkie