Zapraszamy
na strony czasopism wydawnictwa:

Rolnik DzierżawcaNowoczesna UprawaRolniczy Przegląd TechnicznyHoduj z głową bydłoHoduj z głową świnie


Sonda
Czy odczułeś/odczułaś już wpływ epidemii na działanie Twojego gospodarstwa?
 
Tak
Nie
Trudno powiedzieć


Wiadomości z branży
Cenio – nowy kultywator Amazone

Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący Cenio firmy Amazone jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius. Cenio jest dostępny w szerokościach roboczych 3, 3,5 i 4 m w sztywnej wersji.
 
Może być stosowany z ciągnikami o mocy 105-190 KM. Pomimo bardzo wytrzymałej konstrukcji ramy Cenio wymaga znacznie mniejszej siły udźwigu niż inne kultywatory. Dzięki temu nadaje się do uprawy gleby przy użyciu małych i średnich ciągników. Cenio można stosować w płytkiej uprawie ścierniska, w uprawie gleby średnio głębokiej mieszającej oraz głęboko spulchniającej, od 5 do 25 cm głębokości roboczej. W połączeniu z ciągnikiem kultywator oferuje dużą elastyczność dzięki dwóm punktom połączenia o różnej wysokości zarówno dla łącznika górnego, jak i dźwigni dolnych.

Przy rozstawie 30 cm Cenio pracuje bez zapychania się nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych i miesza materię organiczną  glebą. Kultywator w wersji Cenio Special jest wyposażony w sworznie ścinalne. W Cenio Super ochrona przed przeciążeniami składa się z automatycznego zabezpieczenia przed kamieniami, które przy progu zadziałania 450 kg spełnia najwyższe wymagania w tym segmencie. Nawet w suchych i trudnych warunkach głębokość robocza jest utrzymywana na bardzo dobrym poziomie.

Zęby Cenio mają grządziel znaną z kultywatora Cenius. Dzięki specjalnemu kształtowi grządzieli, która ostrożnie podnosi glebę na czubku lemiesza i przechodzi w kąt natarcia w obszarze blachy prowadzącej, kultywator Cenio jest oszczędny pod względem zużycia paliwa. Dodatkowo ten kształt grządzieli zapewnia doskonałe mieszanie resztek pożniwnych. Cenio wyposażono w wygodny system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip. Głębokość robocza pola zębów jest regulowana mechanicznie na maszynie lub opcjonalnie hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Do równania podłoża za zębami dostępne są opcjonalne stalowe elementy sprężyste, które dzięki sprężynowemu zawieszeniu dopasowują się do podłoża i omijają przeszkody. Alternatywnie dostępne są ząbkowane wklęsłe talerze o średnicy 410 mm do pracy w warunkach bardzo dużego udziału resztek pożniwnych. Mają one wysoki napęd własny z dobrym efektem rozdrabniania i są wyposażone w bezobsługowe łożyska. Regulację zespołu niwelacyjnego można łatwo przeprowadzić ręcznie, korzystając z otworów z zatrzaskami po prawej i lewej stronie maszyny lub automatycznie przez zmianę głębokości roboczej kultywatora.

Do zagęszczania można wybrać wał spośród 10 różnych typów. Wały są połączone z kultywatorem za pomocą uchwytów zaciskowych oraz systemu szybkiej wymiany. Różne systemy zagarniaczy są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

Jeśli poplony mają być wysiewane bezpośrednio przy pierwszym zerwaniu ścierniska, kultywator Cenio można wyposażyć w uniwersalny siewnik nabudowany GreenDrill 200.

(Fem)

 

przeglądaj wszystkie
 
© 2013 copyright APRA, wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Regulamin | Regulamin prenumerat